Напроти головної сцени Майдану люди дотісують дерев’яну скульптуру Кобзаря і забирають осикові трісочки напам’ять. Її автор, вінницький тесляр, сподівається на довге життя свого творіння, яке так і хоче залишити без постаменту, просто на землі серед людей. Післязавтра на Майдані святкуватимуть 200-річчя Кобзаря. Пишуть Факти.
А сьогодні активісти на прес-конференції заявили – не розійдуться, доки влада не дослухається до людей. Бо, мовляв, змінили вивіски, а працюють ті самі. Активісти вимагають відкритості реєстрів майнових прав та люстрації всіх суддів, прокурорів та міліціонерів. Потрібно негайно вирішувати й економічні проблеми. Людей у наметах на самому Майдані дещо поменшало, та вони не планують розходитися. Отець Георгій, який стоїть біля скриньки пожертв, запевняє – грошей вистачає, люди як і раніше щедрі. Охоронці на пропускних барикадах теж не скаржаться. Щоправда, неподалік від охоронців на кухні кажуть – з їжею стало вже сутужніше. У медпунктах продовжують лікувати людей, які постраждали від протистояння. Витягають осколки, лікують інфекційні ускладнення. Сьогодні активісти, які залишились на Євромайдані, готуються вітати своїх жінок із 8 березня та вшановувати ювілей Тараса Шевченка.
Коментарі
Гость
08.03.2014 10:47:49
Может уже пора по домам? Или теперь все вопросы в Украине будут решатся майданами. Крым это тоже результат майдана. Все одинаково не будут довольны никогда.
Об"єктивний
08.03.2014 10:48:26
Шановні співгромадяни, зверніть увагу, щось нова влада не спішить змінювати неправове злочинне законодавство на правове, наприклад, на імпорті авто податки не скасовані, тобто пересічний громадянин як не міг так і не може купити за помірну ціну іномарку, не введена відповідальність судді за прийняття незаконного рішення, пересічний громадянин і далі не має права на володіння вогнепальної короткоствольної зброї, про скасування недоторканності депутатів, суддів та про люстрацію взагалі розмови не ведуться. На посади у сфері енергетики почали призначати осіб, які причетні до корупційних схем при януковичі. Почала з’являтись інформація, що за снайперами, які вбивали мітингувальників і силовиків, стоять особи з опозиції. Розслідування по цьому питанню ведуться якось не дуже і т.д. Мої співчуття рідним та близьким загиблих, але зовсім щось не те із діями і законодавством нової влади, заради якої вони загинули. Точно так само швидко, як були скасовані пільги депутатам та чиновникам, повинні були вирішені ті питання, що викладені вище. Конфлікт з Росією цьому не заважає, оскільки це різні питання, якими займаються різні особи. Поки що для пересічного громадянина абсолютно нічого на краще не змінилося, хоча могло і повинно було змінитися. Не зроблене до кінця вважається не зробленим взагалі. Правове (справедливе, яке передбачає рівність можливостей) законодавство, справедливі (на основі права) суди, відповідальність влади перед особою за порушення її прав – фундамент на якому повинні будуватись відносини суспільства і держави. Той хто каже, що не все зразу або не на часі, тому що гарячі стосунки з Росією глибоко помиляється, оскільки законодавчому органу не потрібно ані багато часу, ані вкладення коштів в прийняття правових законів, тим більше ми усі знаємо, які саме неправові злочинні закони чи їх окремі норми заважають пересічним людям нормально жити або є джерелом корупції. Девальвація, інфляція, зниження реальних доходів, втрачені життя та підірване здоров’я людей - це те чим заплатило суспільство за зміну влади. Натомість не отримало нічого. Заради економії державних коштів пільги ж дуже швидко скасували, то чому ж для суспільства нічого не зробили? Якщо одна влада змінюється іншою, а права громадян залишаються без змін, то для пересічного громадянина нічого не міняється.
Украинец
08.03.2014 11:04:43
Скоро, прямо в центре столицы, смотрите - "Майдан 3" или свержение новой власти...