Віталій Кварцяний - особистість, роль якої в українському футболі складно переоцінити. Його ім'я завжди асоціювалося з футболом Волині, з великими скандалами і вдалими знахідками нікому невідомих футболістів , які надалі ставали зірками українського чемпіонату. Про це пише сайт http://euro.com.ua.
До Віталія Кварцяного можна ставиться по- різному. Про тренера «Волині» ходять легенди, складають байки. Багато його бояться , але в теж час дуже багато поважають. Як би хто не ставився до його манери роботи з футболістами , але те , що він крім непоганих результатів «Волині» постійно відкриває українському футболу нових зірок можна не відзначити.
За останні двадцять років , через школу Кварцяного минулого дуже багато футболістів. Щоб перелічити всіх виконавців , які завойовували українське визнання , піде дуже багато часу. З іншого боку , а чи є сенс нагадувати їхні імена , якщо вони й донині радують око уболівальників. Тимощук , Хачеріді , Девіч , Папа Гуйє , Майкон - це лише вершина айсберга. Найприємніше те , що Кварцяний не втомлюється шукати таланти по всьому світу і вже зараз можна з упевненістю сказати , що у складі "Волині" зараз грають відразу кілька футболістів , яким цілком під силу піти по стопах своїх іменитих попередників. Про п'ятірці футболістів , які здатні заблискати ще яскравіше і піде наша мова .
Ерік Бікфалві
Найстарший виконавець у нашому імпровізованому рейтингу поповнив склад «Волині» в 2012 році. Потомствений футболіст (батько і дід Біквалфі теж не мало пограли в румунському чемпіонаті), з перших же матчів змусив звернути на себе увагу. Незважаючи на габарити , що властиво команді Кварцяного, румунський футболіст мав усіма необхідними якостями для того , щоб міцно завоювати собі місце у складі .
Будучи свого часу резервістом «Стяуа», перебравшись в Україну, Біквалфі відразу став улюбленцем луцької публіки. Можливо, іноді гравцеві не вистачало стабільності, але в матчах, де він зумів «зловити» свою гру , він робив фантастичне, щі якісно відрізняло його серед гравців півзахисту «Волині». Як результат, в кінці сезону він був визнаний кращим півзахисником свого клубу.
Подібна гра не залишилася без уваги з боку більш сильних команд. Минулого літа на гравця серйозно задивлявся харківський «Меаліст», що не проти був повернути свого футболіста і румунський «Стяуа». Ходили чутки про інтерес до гравця навіть клубів англійської Прем'єр ліги, правда, до конкретики справа не дійшла.
Оцінюючи перспективи Біквалфі: йому цілком під силу підсилити гру будь-який з команд поза першої четвірки лідерів. Враховуючи фінансову нестабільність луцької " Волині" , утримувати гравця ніхто не буде. У разі появи більш-менш привабливої пропозиції , гравець цілком може піти на підвищення.
Флорентин Матей
Ще один представник румунського футболу , шлях якого, як і його попередника ліг через «Стяуа». Гравець юнацької збірної Румунії, нехай особливо і не розбещений в нинішньому сезоні ігровим часом, але те, що він демонструє при появах на футбольному полі дозволяє говорити , що потенціалом Матей володіє недуж .
20-річний півзахисник " Волині" дещо випадає з концепції підбору гравців Віталія Кварцяного. У луцькому клубі Флорентин є чи не найнижчим, з іншого боку - одним із найбільш технічних. За його плечима є досвід виступів у Прімавері, в чемпіонаті Франції за «Бастію», він має досить непогану пресу на батьківщині. При правильному підході (а Кварцяний вміє підійти), Матей має всі шанси перетвориться на справжню зірку, як мінімум українського чемпіонату. До того ж , той факт , що перед тим , як перейти у «Волинь», ним активно цікавився «Сандерленд», хоч щось, та й значить.
Редван Мемешев
Історія літнього новачка «Волині» може чимось нагадувати всім відому казку про Попелюшку . Нікому не відомий молодий футболіст, який виступав за канула в Лету «Кримтеплицю», потрапив під приціл Віталію Кварцяному, який немов фея, за кілька місяців зліпив з нього гравця молодіжної збірної України .
Дебют Мемешева в еліті українського футболу припав на матч з київським "Динамо". Незважаючи на те , що гравця наприкінці зустрічі видалили , вже тоді він заслужив перші похвальні відгуки. У першу чергу впадає в очі його зарядженість на боротьбу. Він не боїться йти в грубі стики , він б'ється на футбольному полі до останнього. Саме таких гравців любить Кварцяний, саме з таких він вміє робити сильних футболістів.
Успішно проведена осіння частина сезону , переможний дубль у ворота донецького «Шахтаря» зробили Мемешева доволі популярними в Україні. Протягом усього зимового трансферного вікна ходили чутки про інтерес до гравця «Дніпра» і «Металіста». І незважаючи на те, що гравець залишився в «Волині» , він має все для того, щоб і далі прогресувати.
Мішель Бабатунде
Відкриття молодого нігерійського таланту лише побічно належить Віталію Кварцяному. У зовсім юного футболіста повірив ще Юрій Максимов, який почав підпускати Бабатунде до матчів «Кривбасу». Віталій Володимирович, який підібрав нікому не потрібного нігерійця, після зникнення клубу з Кривого Рогу, продовжив почате попередником.
З перших матчів 21 -річний Бабатунде почав підкорювати луцьку публіку. Він швидкий, по-спортивному нахабний, володіє досить непоганою технікою, але найголовніше, він жадає вчиться. Вже зараз Бабатунде входить до трійки найбільш цінних гравців «Волині».
У минулому році відбувся його дебют за національну збірну Нігерії, він продовжує зберігати шанси потрапити в заявку збірної на чемпіонат світу. Так, шанси мізерні, але вони все ж є. В крайньому випадку , наставник нігерійської збірної Стівен Кеші дуже високо оцінює потенціал гравця , що тільки мотивує до подальшого прогресу
Дмитро Задерецький
За суто особисту думку автора, саме 19 -річний гравець «Волині» заслуговує звання найперспективнішого гравця клубу. Уродженець чернігівського футболу проводить лише перший сезон на професійному рівні, але вже заслужив високої оцінки своїх дій. Спостерігаючи за його грою, важко повірити, що йому лише дев'ятнадцять років.
Дебютувавши за «Волинь» у матчі проти «Динамо», Задерецкій просто «розірвав» досвідченого Данило Сілву у другому таймі, неодноразово змушуючи його помилятися. Його матчі проти дніпропетровського «Дніпра» та донецького «Металурга» і в усі стали на даний момент піком його слави.
Невідомо, як складеться його подальша доля, але те, що з цього гравця може вийти дуже сильний виконавець, це напевно. Він може зіграти як в півзахисті , так і в захисті. Враховуючи проблеми збірної України на лівому фланзі оборони , можливо саме Задерецкому в майбутньому судилося вирішити дану проблему.
Огородник Андрій, спеціально для EURO.com.ua
Коментарі
коментарів немає