Призначення Віктора Швидкого на посаду начальника Управління МВС України у Волинській області спочатку перетворилось на народне обговорення, а потім і на конфлікт між сторонами, в результаті якого Швидкого обізвали «Башкаленком №2». Пише інтернет-видання «Під прицілом».

Ініціаторами обговорення виступили загони «Правого сектору», Самооборони, Луцького автомайдану та автомайдану Волині. Окрім них на обговоренні були присутні також представники багатьох громадських організацій і прості лучани, які, стерджують, свого часу мали справу з Віктором Швидким.

Багато хто з присутніх висловлював своє нерозуміння того, чому серед двох кандидатур на посаду начальника міліції області призначили саме Віктора Швидкого, а не Павла Алексєєнка, який також претендував на цю посаду.

Під час обговорення присутні висловлювали багато звинувачень на адресу Швидкого.

Лучанка Людмила Дяк закинула міліціонеру чи то службову недбалість, чи то б пак навіть співучасть у злочині.

«Я потерпіла від дій Швидкого, коли він був начальником УМВС, особисто я вважаю, що він вчиняв злочин. 7 років тому було організовано полювання на людей, яких продавали на органи. Ситуація виглядала так, ніби просте ДТП, але людей потім різали, а їхні органи продавали. Так само вбили і мого сина 24 листопада 2007 року. Це було в Підгайцях біля магазину «Богдан». Колись дорогу в Підгайцях називали аномальною, бо було по два ДТП в місяць, а тепер за три роки жодного не сталось. От вам і вся аномальність. Я категорично проти Швидкого!»,- заявила Людмила Дяк.

Після цієї заяви генерал Віктор Швидкий відповів, що це було «банальне ДТП» і , як стверджує правоохоронець, жодних доказів того, що це була частина якоїсь операції чи схеми немає і досі.

А колишній працівник відділу карного розшуку Тарас Кербулай звинуватив свого екс керівника у посібництві злочинцям.

«Не раз до мене потім на вулиці підходили ті, кого я ловив і казали «Вибач, але готовий був заплатити гроші, аби вийти на волю». Крім того, я розкажу як вони брали по 2-3 тисячі доларів, за те аби прийняти когось на посаду, як за «кришування» митниці брали по 80-100 тисяч доларів в рік. А участок в Гаразджі він який має, зразу по сусідству з Колісником, Духневич, Бондаром! Це все квота Бондара!», - засвідчив пан Кербулай.

На це генерал Швидкий заявив, що будинок у Гаразджі придбав будучи на пенсії в 2011 році, а колишнього працівника міліції Тараса Кербулая просто похвалив за гарне несення служби у лавах правохоронців.

Координатор Луцького автомайдану Ігор Оборонов поцікавився у керівництва області чому претендентів на посади не оголосили одночасно.

«Дуже легко маніпулювати громадськістю висуваючи по одному кандидату. А чому не представити їх одночасно?»,- слушно зауважив Оборонов, проте ця заява лишилась без уваги.

Були і такі хто підтримував кандидатуру генерала Швидкого на призначення його на посаду голови УМВС, мовляв за його керування вдалось посадити кілька хабарників, однак таких людей з присутніх у залі було порівняно небагато.

Коли ж Віктор Швидкий почув, що від нього вимагають написати заяву про звільнення, він запропонував винести призначення на посаду керівника обласної міліції на громадське обговорення, однак його ніхто не підтримав.

Схожу думку висловила і Марія Доманська, яка запропонувала протокол всенародного обговорення та офіційне звернення відправити Міністру Внутрішніх справ України Арсену Авакову.

Натомість заступник голови обласної ради Ігор Гузь був проти такого варіанту обрання керівника.

«Я вже неодноразово бачив, людей привозять чи приводять на майдан навмисне, аби вони стояли і кричали за того «за», за того «проти». Це не вихід. Ми можемо зібрати 500 людей, які справді хочуть висловити свою думку, а ще хтось завтра приведе 2 000, які своєю кількістю голосів зроблять тільки на користь тому чи іншому кандидату. А Аваков потім прийме цю кандидатуру, бо ж народ вимагає! Тому я проти!»,- наголосив Ігор Гузь.

Координатор «Правого сектору» на Волині Павло Данильчук сьогодні виступав також як представник громадськості. І хоч конкретних обвинувачень Швидкого не звучало, Данильчук твердо стояв на тому аби начальником управління МВС Волинської області став хтось інший.

Голова Волинської обласної державної адміністрації Григорій Пустовіт намагався переконати усіх присутніх у тому, аби Віктора Швидкого призначити керівником обласної міліції хоча б тимчасово.

«Шановні присутні, ви зрозумійте, що така структура як управління міліції в області не може існувати без керівника, багато справ зараз не можуть зрушитись з місця, в країні дуже складна ситуація і ми не можемо відтягувати процес призначення керівника обласної міліції»,- підкреслив губернатор.

Однак ніхто цю думку не підтримав і наприкінці обговорення постало конкретне питання «Чи залишиться Швидкий на призначеній посаді чи напише заяву про звільнення?».

На це генерал Віктор Швидкий запевнив, що якщо громада прийме таке рішення, то він пристане на умови протестувальників, а поки він лишиться на цій посаді.

Як результат почув у свою адресу вигуки «Башкаленко №2!» від незадоволених представників.

Багато хто з присутніх підтримав і навіть почав висувати кандидатуру Павла Алексєєнка, однак і це питання переросло в довгу дискусію, тож протестуючі не дійшли згоди.

Сам же полковник Алексєєнко зауважив, що у міліції повинне бути людське обличчя, і розповів, про те, що з міністром Арсеном Аваковим особисто не зустрічався.

«Я не їздив до нього особисто, я їздив подати документи на розгляд, але коли приїхав, то мені сказали, що вже призначили Швидкого, то я забрав документи і поїхав назад»,- пояснив Павло Алексєєнко.

Схожа ситуація виникла і з призначенням заступників голови Волинської ОДА Григорія Пустовіта. Багато хто звинувачував новоспеченого губернатора у бездіяльності та затягуванні часу, решта - підтримали і висловили розуміння. На захист свого патрона привселюдно став його перший заступник Олександр Пирожик.

«Ви ж зрозумійте, що людина сама керує областю, немає навіть керівників на районних рівнях, йому зараз дуже нелегко»,- запевнив усіх заступник губернатора.

Під час обговорення, однією з кандидатур кого пропонують на посаду заступника голови ОДА виявився комендант наметового містечка, заступник керівника асоціації фермерів на Волині Микола Собуцький.