Вчора на прийом до голови Волинської облдержадміністрації Григорія
Пустовіта прийшов голова Асоціації екологічної комісії населених пунктів Рожищенського та Луцького районів Анатолій Домбровський із заявою про сприяння в утилізації рідкого ядерного палива, що закопане просто у лісі. Пише інтернет-видання «Під прицілом».
За інформацією еколога, колись поблизу с. Уляники та с. Буяни Рожищенського району розміщувалася ракетно-ядерна база.
«Після прийняття у 1994 році закону про роззброєння України, ядерну зброю перевели з рідкого палива на тверде, а рідке ядерне паливо, що лишилось, злили у бочки та просто закопали у лісі», - повідомив Анатолій Домбровський. .
Таких бочок, стверджує чоловік, є 4, кожна з них вагою 50 тонн. Тож, можна собі лише уявити, у якому вони стані тепер, після 20 років перебування у вогкій землі.
Згідно з дослідженнями, всі компоненти ракетного палива представляють собою високотоксичні речовини. В залежності від дози ураження може бути місцевим і загальним. Місцеве ураження призводить до опіків , виразок, екзем та інших захворювань шкіри. В результаті загального ураження відбувається порушення нормальної діяльності нервової системи, органів дихання, кровообігу та інших внутрішніх органів. Ураження токсичними речовинами поділяють на хронічні і гострі.
Деякі компоненти ракетного палива мають кумулятивні властивості і здатність накопичуватись в організмі.За характером дії на організм людини токсичні речовини розділяють на 5 груп:
1) речовини, що діють на поверхню шкіри та інші зовнішні тканини організму, викликають хімічні опіки, екземи та інші зміни;
2) речовини, що викликають ураження дихальних шляхів та легенів, в результаті чого з’являється запалення або набряк;
3) речовини, що вражають нервову систему і викликають психічне збудження, порушення серцевої діяльності, зупинку дихання;
4) речовини, що змінюють склад крові. Так звані отрути крові;
5) речовини, що порушують обмін та окислювальні процеси в організмі.
Науковці та медики все впевненіше говорять, що епідемії "безпричинних" хвороб таки мають причину. Одна з них - активізація демонтажу військової техніки, при якому досить часто використовуються старі технології знищення токсичних речовин. Насамперед, йдеться про гептил та самін, які вражають печінку, легені, провокують онкологічні патології.
Окрім того, подразнює слизову оболонку очей, дихальні шляхи та легені, відбувається сильне збудження центральної-нервової системи, розлад шлунково-кишкового тракту.
Саме тому, члени екологічної асоціації підготували звернення до президента РФ, президента США та прем´єр-міністра Великобританії з проханням утилізувати ядерне рідке паливо, яке становить велику небезпеку для оточуючих.
Коментарі
коментарів немає