Про розмову із заступником начальника штабу волинської Самооборони Богданом Климчуком та керівником прес-служби цієї громадської організації Юрієм Моклицею пише газета Волинь-Нова.

«МИ НЕ ЯКАСЬ ГРУПА ХЛОПЦІВ ІЗ КИЙКАМИ, А СЕРЙОЗНА ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ» 

— Розкажіть про головні завдання, які на нинішньому етапі ставить перед собою Самооборона Майдану?

Юрій Моклиця: Головне завдання Самооборони Майдану — спонукати людей піднятися з колін і самим починати будувати справедливу та соціальну державу. Не можна чекати, що хтось зробить це за нас. І насамперед ми повинні покласти край системі кругової поруки та корупції. Тому відразу хочу спростувати будь-які чутки про грошові побори з громадян. Бо вже кажуть, ніби даішники вимагають за порушення не 100, а 200 гривень, пояснюючи, що половину коштів треба віддавати на Самооборону. Зрозуміло, що все це має на меті дискредитувати нас.

 -Доводилося чути, що в Самообороні більшість активістів — безробітні та студенти, які не ходять на заняття. То хто насправді є членами вашої структури?
Богдан Климчук: У Самооборону записуються волиняни різного віку та соціального статусу. А починалося все у грудні минулого року, після студентської акції протесту, з кількох десятків людей. Друзі приводили своїх друзів, і це було найголовнішою рекомендацією.

Самооборона Майдану Волині налічує кілька сотень активістів, серед яких бійці легендарної штурмової сотні «Волинська Січ», підприємці, студенти, лікарі, вчителі, робітники, колишні військові та правоохоронці — всі небайдужі патріоти, які хочуть жити в нормальній та чесній країні. Тобто ми не якась група хлопців із кийками, які їздять і лякають корумпованих чиновників, а серйозна громадська позапартійна організація. У нас три основні напрямки роботи: допомога у підготовці до мобілізації, патрулювання вулиць та проведення люстрації на Волині.

Моклиця: Часто люди приходять і скаржаться, що мають поганого директора школи, який був у Партії регіонів, мовляв, приїдьте і покарайте його. Але водночас просять, щоб їхніх імен не називали. Тому хочемо пояснити таким анонімним скаржникам, що вони самі повинні набратися сміливості й сказати своєму керівникові правду у вічі. Ми не каральний орган, ми тільки фіксуємо всі звернення, а згодом передамо їх до прокуратури. Адже будь-яка інформація потребує перевірки.
     
«НАШІ АКТИВІСТИ НЕ ПРИХОВУЮТЬ СВОЇХ ОБЛИЧ»
— З ким координуєте свою діяльність? Самооборона працює в Луцьку, а де ще будуть ваші осередки, адже в районах також чимало активних та небайдужих громадян?

Богдан Климчук: Свою діяльність ми координуємо з Києвом, і наш керівник — Андрій Парубій. Ми хочемо за допомогою газети «Волинь-нова», добре знаної в усіх населених пунктах області, звернутися до жителів краю, які сповідують такі самі цінності, щоб відгукнулися, зв'язалися з нами. Просто запрошуємо скоординувати дії. Ми вже співпрацюємо з нашими однодумцями з Іваничів, Нововолинська, створили осередок у Ківерцях. Ефективно взаємодіємо з «Правим сектором», Автомайданом, Громадським сектором, ВО «Майдан», ветеранами-афганцями, ветеранами-десантниками. Наші активісти разом із правоохоронцями виходять патрулювати вулиці. Ми усвідомлюємо, чому це робимо. Тому що Луцьк — місто, де живуть наші батьки, наші сім'ї, і це має бути безпечне середовище.
— Нині з'явилося чимало самозванців, які називають себе Самообороною Майдану…
Юрій Моклиця: Ми знаємо про такі факти — люди представляються Самообороною і здійснюють протиправні дії, а тому відразу реагуємо. Хочу застерегти самозванців і нагадати їм про кримінальну відповідальність. Наші активісти не приховують своїх облич, понад те, кожен самооборонівець повинен мати при собі посвідчення з печаткою. А якщо у вас і виникли якісь сумніви, то зателефонуйте на гарячу лінію.

 — Поясніть нашим читачам, чим відрізняється Самооборона Майдану від «Правого сектору»?

Богдан Климчук: «Правий сектор» був 23-ю сотнею Самооборони Майдану в Києві, так само підпорядковувався Андрієві Парубію. Але в певний момент вони почали виконувати більш радикальні завдання і стали самостійною структурою, яку очолив Дмитро Ярош. Оце й уся різниця. Навіть на антикорупційні акції ми їздимо разом. Тобто якихось ідеологічних розбіжностей між нами немає. Це дві організації, які народилися на Євромайдані й борються за вільну, демократичну, некорумповану Україну.