В актовому залі Луцької міської клінічної лікарні відбулася чергова лекція, присвячена наданню першої медичної допомоги. Про це інформує «Волинська правда». 

Зауважимо, що лекцію було організовано на прохання луцької «Самооброни». На заняття прийшло близько трьох десятків жінок середнього віку. 

Лікарі зазначили, що зараз наданням першої медичної допомоги почало цікавитися чимало людей, але не дай Боже, щоб цими знаннями довелося скористатися при воєнних діях. 

Завідувач ортопедично-травматичним відділенням ЛМКЛ Тарас Куровець наголосив, що перша медична допомога може урятувати комусь життя. 

Лікар Василь Загребельний розповів про надання першої медичної допомоги при опіках. Так, опіки бувають термічні, хімічні та електричні. Важливою при наданні допомоги при опіках є проточна холодна вода. Він наголосив, що якщо людина вся охоплена полум?ях, то на неї слід накинути щось, щоб зупинити доступ кисню, але голову закривати не можна, щоб у потерпілого не виникло опіків дихальних шляхів. 

Не можна при першій допомозі при опіках використовувати народні методи: обкладати хворого кізяками, сипати на рану соду тощо. 

Також під час лекції присутні дізналися про те, як потрібно надавати першу медичну допомогу при ранах та кровотечах. Луцькі медики наголосили й на особистому захисті того, хто намагається урятувати чиєсь життя, бо СНІД ще ніхто не відміняв. Допомогу слід надавати у рукавичках або хоча б у целофанових пакетах. Цікаво, що передовсім першу медичну допомогу слід надати тому, хто найменше кричить і тихо блідне, а не крикуну. 

Лікарі зауважили, що під час надання медичної допомоги слід використовувати для допомоги і підручні засоби: шарфи, палиці, носовички тощо. 

Жінки дізналися і про те, як надавати допомогу при переломах та вивихах, а лікар Русла Мельник розповів про серцево-легеневе реанімацію. Далі присутні мали змогу випробувати теоретично набуті знання на практиці, повправлявшись на манекені.