Вівчарки, тер'єри, сенбернари, коллі, боксери й бульдоги. В половину людського зросту і розміром з невелике кошеня. Собаки, які приїхали до Луцька, змагалися за звання чемпіона. Пише Інформаційне агенство Волинські новини.
Нагадаємо, в Луцьку відбувається міжнародна виставка собак «Volyn’ Star -2014». До Луцька сьогодні, 15 березня, з’їхались собаководи з усіх куточків України, а також з-за кордону.
Перед самими змаганнями господарі «наводять марафети» своїм улюбленцям. Їх вичісують, припудрюють. Декому роблять зачіски. Потім тренують на майданчику, демонструючи їхні вміння виконувати команди і відповідати всім кінологічним стандартам.
Кожна собака для свого господаря – найкраща. Марина з Одеси розповідає, що займається розведенням собак відносно недавно. Але вже у її підопічних чіхуахуа є досягнення.
«Ми вже побували на шести виставках, їздили за кордон. Займатися собаками і готувати їх до виставок – це ціла професія, довелося прочитати цілу гору літератури, навчитися хендлінгу, прочитати як з собаками правильно поводитися, щоб вона брала участь у виставках, там багато тонкощів», - каже вона.
Олексій приїхав з міста Рівного. Його улюблениця з породи бельгійських грифонів, вона - юний гранд чемпіон України.
Серйозно розводить собак кілька років, а взагалі собаки живуть у його домі більше 20 років.
«Перший боксер прожив 7 років, діти з ним виросли, коли він помер, у нас 1,5 роки не було собак. Потім знайомі виїжджали за кордон і віддали французького бульдога, якому було близько 5 років. Було трохи страшно, але він одразу пішов на руки до дружини. Потім захотілося завести якусь оригінальну породу, компаньйона, так і з’явився у нас бельгійський грифон. За її мамою, якій буде в червні 8 років, ми їздили в Запоріжжя», - розповідає чоловік.
В’ячеслав з міста Славута Хмельницької області вже 4 роки розводить в розпліднику ньюфаундлендів. У них мешкають 1 хлопчик і 5 дівчаток. Його улюблениця – двічі чемпіонка України.
В’ячеслав каже, що займатися собаківництвом досить важко, незалежно від породи собаки. За будь-якою собакою потрібен догляд, вони потребують уваги, наголошує він.
Сенбернар Фауст приїхав зі Львова. Господиня його каже, що ця порода, незважаючи на чималий розмір - дуже спокійна, хороша і добра.
Є на виставці й породи, представників яких на всю України всього по одному або два екземпляри. І це перша в Україні виставка, на яку вони приїхали.
Заступник директора Волинського обласного осередку кінологічної спілки Марина Радченко розповідає, що торік в Україні з’явилися дві унікальні породи собак. Один американський голий тер’єр і два словацьких копова (словацькі гончі).
Словацькі гончі приїхали з Ковеля.
А єдиний в Україні американський голий тер’єр прибув з Сімферополя.
Всього на міжнародну виставку до Луцька приїхали майже півтисячі собаководів і привезли представників більше 90 порід собак.
Коментарі
коментарів немає