Депутатів Луцької міської ради турбує ситуація, що виникла на території історико-культурного заповідника «Старий Луцьк». Про це йшлося 20 березня під час засідання постійної комісії з питань міжнародного співробітництва, інформаційної політики, молоді, спорту та туризму. Пише Волинський інформаційний портал.

Власне, члени комісії перерахували чимало проблем, які виникають на території заповідника. Це і незаконне будівництво, і «сараї» під вежею Чарторийських, і санітарно-гігієнічний стан місцевості. Депутат Павло Данильчук зауважив, що, ймовірно, Старому місту шкодить не так старовина, як те, що на його територію «влазить» бізнес.

Однак наразі контроль за заповідником входить до повноважень Волинської облдержадміністрації. Тож депутати вирішили передати ці повноваження Луцькій міській раді. Так, міськрада повинна слідкувати за станом території, призначати директора. Водночас статус національного історико-культурного заповідника повинен залишитися за територією.

Члени комісії наголосили, що з огляду на події в Україні держава потребує дещо децентралізованого управління. Тож передача заповідника в підпорядкування громаді Луцька – один із кроків до цього. До того ж обранці громади регулярно виділяють кошти на «Старий Луцьк» із міського бюджету.

Головний спеціаліст відділу охорони культурної спадщини Юрій Мазурик зауважив, що така передача можлива. До того ж міська влада, маючи заповідник у своєму підпорядкуванні, зможе ефективніше вирішувати проблеми незаконного будівництва, прибирання абощо