Флагман ВМС України фрегат «Гетьман Сагайдачний» залишив Одесу для виконання бойових завдань в українських територіальних водах. Про це повідомляє Думская, з посиланням на командування Військово-морських сил.
Фрегат вийшов з одеського порту ще 14 березня і прибув у певний район Чорного моря.
Там він виявив чотири військові кораблі Чорноморського флоту Росії і два вертольоти вогневої підтримки Мі -35. Росіяни намагалися перетнути морський кордон України.
Командир «Сагайдачного» капітан першого рангу Роман П'ятницький вступив у переговори з порушниками і зажадав від них залишити територіальні води нашої країни, однак супротивник не змінив курсу і продовжував рухатися в бік України.
У зв'язку з цим на українському фрегаті була оголошена бойова тривога, корабель зблизився з російськими одиницями. У підсумку росіяни відступили в нейтральні води.
Озброєння «Сагайдачного» в ході інциденту не застосовувалося. Наразі фрегат продовжує патрулювати морський кордон України.
Нагадаємо, екіпаж «Гетьмана Сагайдачного» брав участь в антипіратських операціях «Океанський щит» і «АТАЛАНТА» в Аденській затоці та Індійському океані. 5 березня флагман прибув в одеський порт під Державним прапором України.
Коментарі
бебе
06.04.2014 18:19:27
так крейсер или фрегат??
супій
18.04.2014 15:54:54
флагман -головний корабель,фрегат-великий,дуже добре озброєний корабель.Доречі кажуть "флагманський фрегат",але крейсер теж великий і теж може бути флагманом в ескадрі
супій
18.04.2014 16:00:39
Але "Гетьман Сагайдачний"-фрегат і флагман,бо головним може бути лише великий добре оснащений і озброєний корабель
Анонім
08.04.2014 11:31:03
это не крейсер-это авианосец
гість
08.04.2014 13:03:24
І далі на веслах попрямував в Одесу.
Александр
08.04.2014 15:31:08
Это только в Украине возможно превращение сторожевого корабля в корвет, который флагман, потом в крейсер, а может и в Авианосец и с перепуга может испугать весь Черноморский Флот России !
Укр
10.04.2014 12:10:05
О! Это только в Украйне старая ржавая посудина превращается в блистающий ракетный авианосец во главе с не менее грозной эскадрой, выгоняющей жалкого супостата вон за кордон. Сало уронили!
Алекс
13.04.2014 08:33:18
Нехорошо получилось. Россия возвращала брошенные суда украинских ВМФ, а "Сайгак дачный" не дал зайти им в территориальные воды
Leonid Merritt
16.04.2014 07:13:44
Рогатки с Майдана успешно установлены на носу и корме Хрегата. Сало Украине, Героям Сало!
козак
16.04.2014 07:50:47
кацапюри а слабо к кораблям нато подплыть....или ваши корыта только пукать могут
999
16.04.2014 12:34:18
Прийде час - підпливуть. Тільки це потім щоб комусь боком не вилізло. Америка далеко, а ми - під прицілом.
алекс
27.04.2014 23:06:54
давно ли америка стала подругой ?
алекс
27.04.2014 23:07:20
нельзя
Гальченко Александр
06.06.2014 15:36:51
фрегат «Гетьман Сагайдачний» сам сможет порвать на куски весь черноморский флот! очень мощное ракетное вооружение и крупнокалиберная артирерия стоит там! Одного ракетного удара и нет у Русског флота на черном море!!!
Дмитрий
08.06.2014 07:07:24
Ракетного вооружения у него - зенитный комплекс ОСА с дальностью 10 км. Ну и два торпедных аппарата и пушка салютовая. Ну, вертолет еще есть, планировался как противолодочный, но использоваться в лучшем случае как эвакуационный будет..)))) Так что "как вы яхту назовете, так она и поплывет", а назвали его при проектировании сторожевиком, так хоть ты вывернись - только рыбаков ему и пугать…)))