Волинські лікарі переконані, що туберкульоз – це не лише медична, але й соціальна проблема, – інформує «Волинська правда».
За 2013 рік на Волині захворюваність на туберкульоз зросла на 30,8%. За даними медиків, захворюваність на всі форми активного туберкульозу в абсолютних цифрах становить 700 осіб, що становить 67,5 на 100 тисяч населення. У 2012 році ці показники були 534 хворих – 51,6 на 100 тисяч населення.
Про це стало відомо під час прес-конференції управління охорони здоров`я облдержадміністрації на тему: «Обстеження та лікування від туберкульозу в Україні».
Генеральний директор обласного територіального медичного протитуберкульозного об`єднання Олег Яковенко розповів, що 61% серед всіх вперше захворілих на туберкульоз – це безробітні, серед них третина – алко- та наркозалежні.
«Туберкульоз – це соціальна проблема. Ним мають займатись не лише медики, але й соціальні служби», – сказав він.
Окрім безробітних, серед тих, що вперше захворіли на туберкульоз у 2013 році 12,6% – пенсіонери, робітники – 10,8%, службовці – 3,3%, студенти та учні навчальних закладів – 1,1% та 2,1% відповідно, медичні працівники – 1,9%, особи без постійного місця проживання – 0,6%, робітники аграрного сектору – 0,7%, підприємці – 0,6%, особи, які повернулись з місць позбавлення волі – 0,4%, інші – 4,6%.
Головний позаштатний спеціаліст з фтизатрії управління охорони здоров`я облдержадміністрації Юрій Валецький наголосив, на основних ознаках туберкульозу після яких потрібно звернутись до лікаря – це погіршення самопочуття, незначне підвищення температури, покашлювання, пітливість в нічний час.
Медичні працівники переконують, що основна проблема туберкульозу в тому, що хворі люди рідко звертаються до лікарів.
Олег Яковенко зазначив, що за медичною статистикою один хворий на туберкульоз за рік встигає заразити 15 людей.
«Туберкульоз можна вилікувати, аби було бажання пацієнта», – підсумував Яковенко.
Коментарі
коментарів немає