Сьогодні представники Асоціації фермерів Волині передали на перший час харчі та коштами одну із сімей, яка прибула із Криму. Про це повідомляє інтернет-видання «Під прицілом».
Пані Оксана до Луцька приїхала два тижні тому із двома дітьми. Жінка відмовляється фотографуватися, не дає знімати дітей. Перші три дні жили у брата, але місця у маленькій квартирі для двох сімей було мало – 14 квадратних метрів. Тому брат домовився із знайомим, аби кримчани безкоштовно до 1 квітня пожили у квартирі, яку здають його знайомі.
Із житлом пані Оксані обіцяє допомогти луцька воонтерка Олена Третяк. Вона шукає добровольців, які прийняли б такі сім`ї із Криму до своїх помешкань, а також займається їх поселенням та підтримує щ ними зв'язок. Каже, що є й такі волиняни, які навіть готові цим людям віддати назавжди будинки за містом.
Оксана каже, що їй навіть страшно було заговорити у місті російською мовою, боялася не за ту приймуть. У Криму в неї лишилися бабуся та дідусь, каже, що вони вже нікуди не хочуть їхати, їм уже байдуже під яким прапором вмерти.
«Сьогодні ходила у банк хотіла взяти тисячу гривень кредиту, побачили прописку кримську і попросили прийти через 3 місяці. Незважаючи на те, що я громадянка України, мені відмовили. Дід хотів вислати сьогодні гроші з Криму, але всі банки закриті»,- каже пані Світлана.
У Криму жінка жила із двома дітьми – 8 та 14 років, зараз вони вже навчаються у Луцькій загальноосвітній школі №15. Оксана переживає, що будинок лишився порожній вдома, але більше переживає, що його відберуть взагалі.
«В нас будинок залишився там, але кажуть, якщо я не прийму російського громадянства або зараз його не продам, то він буде у власності Росії. Нерухомість у ціні впала, земельні ділянки також. Якщо я не вкладусь у терміни і не продам будинок хоча б за 5 тисяч, у мене його заберуть», - каже Оксана.
Зараз найбільшою проблемою для Оксани є – це знайти роботу.
Голова районної Асоціації фермерів та приватних землевласників Рожищенського району Руслан Хомич розповідає, що збирали харчі та гроші з усієї області для людей, які цього потребують у Криму. Але у зв’язку з тим, що доставити їх туди вже неможливо, тому вирішили допомогти людям, які приїдуть звідти на Волинь. Зі слів Руслана Хомича, на складі зберігається близько 30-ти тон продукції. Цього вистачить для 200 сімей на перший час для прожиття.
Для пані Оксани привезли усі необхідні продукти – овочі сирі, крупи, олія, варення, консервації, сало, тушонки, чай і гроші. Цієї провізії вистачить приблизно на 2 тижні, тоді запас поновлять знову.
«Ці харчі однозначно підуть для цих людей. У нас є 3 тони цукру, близько 15 тон картоплі і так далі», - каже Руслан Хомич.
Коментарі
коментарів немає