Все більше і більше людей із Криму шукає притулку на Волині, разом з ними до нас їдуть і мешканці Запоріжжя та Дніпропетровська. Про це повідомляє інтернет-видання «Під прицілом».
Сьогодні до Луцька потягом «Ковель - Сімферополь» прибуло 5 сімей із Криму.
На вокзалі кореспондентам вдалося поспілкуватися із Євгенією, яка донині мешкала в самому центрі Сімферополя. На камеру спілкуватися вона не захотіла, але із задоволенням погодилася розповісти про себе, свою сім`ю, а також про те, що відбувається зараз в Криму.
На пероні вона чекала свого тата, який також їхав із Сімферополя. Зі слів Євгенії, вони з мамою та меншим братом приїхали до родичів, які живуть у Луцьку. Вже три тижні вони живуть у них, але днями вона повертатиметься знову на Батьківщину. Каже, якби не робота, то лишилась би в Луцьку на постійне місце проживання.
«Я працюю в магазині, де продають алкогольні напої. Тиждень тому, після референдуму, ввели в Криму російську валюту. Зараз там дві ціни і дві грошові валюти – українська гривня і російський рубль. В нас зараз є вибір – або бути громадянами України і покинути свої домівки, або залишитись там, але прийняти російське громадянство», - каже Євгенія.
Зі слів кримчанки, багато людей хоче залишитися на батьківщині в Україні. Всі люди розгублені, мовляв не знають якій владі довіряти.
Як каже Євгенія, до родичів відвідували щороку влітку, але зважаючи на таку ситуацію, довелося переїхати і зараз. ЇЇ молодший брат вже навчається у луцькій школі.
«В нас в Криму зараз закривають зсередини на замок школу, а після закінчення навчання відкривають і випускають дітей. Бо це дуже страшно, коли по вулиці ходять люди з автоматами, стоять БТРи і стріляють», - розповідає житель Криму.
Люди, які виходять із потягу, небагатослівні, кажуть, не до того їм зараз.
Провідник пасажирського вагона Сергій Бугайчук каже, що вокзал у Сімферополі порожній, навіть зменшили кількість вагонів у потязі. Це пов’язано з тим, що мало їздить людей. Також він каже, що зовсім не багато громадян Криму їде на Волинь, вчора сіло в потяг близько п’яти.
Але тим часом, у місті таки готуються до приїзду кримчан і попередньо навіть шукають для них житло. Одна із волонтерів Олена Третяк каже, що є багато добровольців, які готові прийняти до своїх помешкань людей з Криму. До того ж є такі, що віддали б будинки, які мають за містом. Тобто, проблем із житлом немає, більшою проблемою є працевлаштування цих людей.
Олена Третяк каже, що вчора до неї зателефонувала жінка із сім`ї кримських татар. Вона просила допомоги, бо у неї відібрали все, вона навіть не має можливості та коштів виїхати з Криму. Тому, наші волонтери планують купити для них білет, його передати родині і зустріти та дати їм притулок в Луцьку.
Коментарі
айдогадайтесь
22.03.2014 06:28:20
Бредовенько) Страшно, убегают, стреляют? Маразм. Всё там тихо. Угу, гопоты и .. с православием левого полушария там оказалось больше гораздо, чем полишуков на волыни, но сюжет - нагнетание)