У Луцьку презентували новий «Порядок транспортування новонароджених дітей високого перинатального ризику в Україні». Презентація відбулася 25 березня у Волинському обласному дитячому територіальному медичному об’єднанні. Пише Волинський інформаційний портал.
Документ, який регламентує транспортування новонароджених дітей високого перинатального ризику, створили в рамках українсько-швейцарської програми «Здоров’я матері та дитини».
Під час презентації головний експерт програми Ірина Матвієнко розповіла медикам про загальні положення транспортування новонароджених, послідовність дій персоналу скеровувальнго закладу, підготовку дитини до транспортування, дії персоналу виїзної бригади, алгоритм дій у випадку погіршення стану маляти, вимоги до спеціального автомобіля, обладнання та витратних матеріалів.
Власне, йшлося про те, що основна спільна мета медиків транспортної бригади – зробити все, аби дитину можна було транспортувати. Ситуація, коли бригада приїздить, бачить, що дитина не готова до транспортування, і їде назад, неприпустима. Лікарі повинні стабілізувати стан немовляти. Варто зауважити, що транспортування дитини може бути ненадовго відкладене у випадку вкрай несприятливих погодних умов. До слова, медики обов’язково повинні поінформувати батьків про стан малечі та можливості його покращення. Мама з татом обов’язково мають знати про всі процедури, які робитимуть немовляті.
Після теоретичних занять учасники презентації працюватимуть у групах, аби вдосконалити свої навички на практиці.
Коментарі
коментарів немає