З нагоди професійного свята співробітників Служби безпеки України кореспонденти інтернет-видання «Під прицілом» вирішили поцікавитись як нині живеться тим, хто стоїть на сторожі державних інтересів.

Те, що у волинських СБУшників «служба небезпечна і складна» немає сумніву. Ні свята тобі, ні відпочинку. А про урочистості годі й казати - у такий складний для країни час. Поблизу управління СБУ робоча метушня. Неговіркі і загадкові персонажі раз по раз вислизають з розкішних іномарок і розчиняються у прозорих офісних дверях волинського офісу спецслужби.

 

 

Тут таки не відвести погляду від стихійної автостоянки, яку обабіч влаштували волинські «Джеймси Бонди». Біля будівлі СБУ як в автосалоні - можна побачити моделі найдорожчих автомобілів. Просто очі розбігаються від кількості та марок дороговартісних авто.

Таку розкіш може собі дозволити не кожен волинський бізнесмен, а тим паче маючи дохід у 6 тисяч гривень щомісяця, бо саме така середня зарплата у співробітників цієї спецслужби. Керівництво СБУ намагається не оприлюднювати своїх декларацій, тож про їхні декларовані доходи журналісти дізнаються з запізненням, а справжні статки залишаються таємницею за сімома замками.  Начальник управління СБУ Волині Володимир Мельникович оприлюднив, що за 2012 рік заробив 172 тисячі гривень, його перший заступник Ігор Бабінець - 152 тисячі. Відповідно їхні підлеглі і поготів менше. А от по автопарку який розташувався біля приміщення СБУ такого не скажеш.

До прикладу ось цяBMW X5 коштує понад мільйон гривень, а її сусідка Skoda обійдеться щасливому власнику у понад 100 тисяч гривень.

 

 

 

Вартість такого автомобіля, як MITSUBISHI Pajero у автосалоні міста Київ складає близько 100 тисяч доларів США.

 

 

Позашляховик TOYOTA Land Cruiser можна придбати за 90 тисяч доларів США, а марка 2013 року обійдеться у 110 тисяч.

 

Hyundai Santa коштує від 35 до 50 тисяч доларів.І таких автомобілів тут десятки.

 

Як же вдається волинським сбушникам нашкрябати зі своїх заробітків на такі іномарки? Секрет виявляється ДУЖЕ простий. Вони економлять... на воді. А ще - на інших енергоносіях. Про це нам неофіційно повідомив з речник УСБУ у Волинській області Михайло Баранов. Про офіційний коментар з ним домовитись не вдалось, бо саме сьогодні Михайло Баранов має законний вихідний. Тим не менше, ми йому дякуємо за те, що він поділився з нами цим «секретом».

«Решту доводиться купувати за власний кошт», - каже Михайло Баранов. Навіть автомобіль заправити, щоб поїхати на затримання. Отака вона «нелегка і небезпечна» служба: не їж, не пий, тільки на авто збирай.

А якщо геть без жартів, то усі ми розуміємо звідки, як то кажуть, «ноги ростуть». Нагадаємо, що Волинь прикордонний регіон, де процвітають канали контрабанди. Тут і мали б проявити пильність співробітники спецслужб. Може вони її і проявляють, тільки не в державну кишеню.