На волинських водоймах уже розпочався нерест риб. Браконьєрська риболовля у цей період заборонена. Волиньрибоохорона нагадує про відповідальність за таку діяльність, - повідомляє Інформаційне агенство Волинські новини.
Нагадаємо, у відповідності до природоохоронного законодавства встановлено заборону промислового та любительського рибальства, організацію змагань з рибальства, добування водних біоресурсів на час ходу риби на нерест і на період ікрометання раків під час линьки і виношування ікри у такі строки: з 1 квітня по 20 травня – на річках області та їх кореневих водах; з 1 квітня по 10 червня – на озерах, водосховищах; з 1 квітня по 30 червня – в придаткових водах річок.
В нерестовий період дозволено лише любительське рибальство за межами нерестовищ однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом з берега. У всіх озерах Шацького національного природного парку нерестовий період триватиме з 20 березня по 10 червня.
На нерестовища виходять на нерест в основному фітофільні риби, такі як лящ, плоскирка, в’язь, головень, плітка, короп (сазан), карась, лин та інші види, інколи щука.
Браконьєрський вилов нерестуючої риби сітковими знаряддями лову, електрострумом, вибухівкою знищує не тільки плідників і молодь, а й підриває кормову базу водойми.
За здійснення браконьєрського вилову риби сітками, колючими знаряддями лову, електрострумом, вибухівкою та іншими забороненими знаряддями передбачена адміністративна (розмір штрафу становить для громадян 340-680 грн.; для посадових осіб – 510-850 грн.) та кримінальна відповідальності (розмір штрафу 3 400-6 800 грн., або позбавлення волі строком до 3 років), з конфіскацією знарядь і засобів лову, та незаконно добутих водних біоресурсів. Крім того, за кожну незаконно виловлену рибину незалежно від її розміру нараховується розмір завданої шкоди (для прикладу: сом – 425 грн., щука – 340 грн., судак – 510 грн., лящ – 170 грн. та ін.).
Для підвищення рибопродуктивності природних водойм області Волиньрибоохорона просить кожного громадянина свідомо взяти участь із збереження рибних запасів в нерестовий період і своєчасно повідомляти про варварське знищення водних біоресурсів із застосуванням заборонених знарядь лову, електроструму, вибухівок в органи рибоохорони за телефонами:
(0332)24-35-77, 067-360-78-40.
У волинських рибалок розпочались канікули
середа, 26.03.14 08:48Помилка в тексті?Виділи її мишкою та натисни Ctrl + Enter
Коментар буде опубліковано після модерації
Коментарі
олег
26.03.2014 12:27:07
Так поповнюйте держбюджет за рахунок браконьєрів!!!
Ніна риболов любитель
04.04.2014 23:53:43
Розпочався нерест риби.Браконьєрський вилов в цей період заборонено. ЗНАЧИТЬ В ІНШИЙ ПЕРІОД МОЖНА. Хіба в нашій країні дозволене браконьєрство?Яка до бісу ви рибінспекція і рибоохорона . коли по Стирю з шаленою швидкістю гасають катери .За короткий період часу катастрофічний спад рівня води.Де риба має віднереститись в таких умовах. Чому за цим ніхто не слідкує? НЕДБАЛЬСТВО Безвідповідальність.
Ніна
04.04.2014 23:22:53
Розпочався нерестовий період .Браконьєрський вилов риби у цей період заборонено.Це ви так повідомляєте. .Хіба після нересту можна займатись браконьєрством ?.Яка до біса ви рибоохорона .коли в нерест по Стирю з шаленою швидкістю гасають моторки.при тому що за короткий період катастрофічний спад рівня води.В чому причина .де в таких умовах має нереститись риба