Представники Автомайдану під керівництвом Ігора Оборонова звернулися до міського голови з проханням передати до Верховної ради України їхнє звернення щодо скасування Утилізаційного та акцизних зборів на митниці. Пише інтернет-видання «Під прицілом».
Представник Автомайдану Юрій Слива оголосив на засіданні 57-ої сесії Луцької міської ради звернення автомайданівців Волині.
«Ми просимо вас передати наше звернення до Верховної ради України щодо скасування утилізаційного та акцизних зборів на митниці, які були запроваджені минулою злочинною владою»,- заявив Юрій Слива.
Окрім того розповів про втрати, яких зазнав бюджет країни після того як ввели вищезгадані збори.
«Якщо раніше в бюджет Держави йшло близько 3 млрд. гривень, то зараз йде 0. Місцеві бюджети недоотримують близько 25 000 гривень, а в пенсійний фонд не надходять соціальні внески»,- додав активіст.
З його слів стало відомо, що під цим зверненням підписався 91 активіст.
Ще один зразок саме зараз автомайданівці відвезуть керівництву Ягодинської митниці, а завтра відвезуть голові Волинської облдержадміністрації Григорію Пустовіту.
Мер Луцька Микола Романюк побажав усім активістам удачі та запевнив, що сьогодні депутати підтримають, а він особисто підпише та направить до Києва звернення автомайданівців.
Текст звернення до депутатів:
Луцькому міському голові
Романюку М.Я.
Депутатам Луцької міської ради
Звернення
Шановний Микола Ярославович та депутати Луцької міської ради,
Ми, автопідприємці міста Луцька та представники громадської організації «Автомайдан Україна» просимо Вас звернутись до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України з вимогою щодо скасування утилізаційного збору при ввезенні на територію України автомобілів та введення акцизного збору за переобладнання ввезених малогабаритних вантажних автомобілів у пасажирські або вантажно-пасажирські. А саме наступних законодавчих актів чи норм:
1) № 421-VII «Про утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів»;
2) № 422-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу щодо оплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів ...»;
3) № 713-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставок окремих податків», а саме пунктів 2-6 розділу І, якими внесено зміни до статей 213, 215, 216, 221, 222 Податкового кодексу України.
Введення утилізаційного та акцизного збору на переобладнання автомобілів не дало жодних позитивів для бюджету держави, області і міста, але створило ряд проблем та завдало відчутного удару по сотнях луцьких підприємців зайнятих у галузі з продажу та переобладнання автомобілів та їхніх родинах.
Серед основних негативних наслідків такі:
державний та місцеві бюджети від відмови ввезення на митну територію України лише одного автомобіля втрачають понад 25 000 гривень;
підприємці зайняті у галузі, втратили прибутки і припинили сплачували податки, що складали від 670 грн. до 6000 грн. на місяць в залежності від виду діяльності;
Пенсійний фонд щомісяця недоотримує 500 і більше грн. з кожного працівника у вигляді єдиного соціального внеску;
через повне припинення роботи підприємств та підприємців-довелося майже повністю звільнити найманих працівників. Сотні лучан стали неплатоспроможними, не в змозі забезпечувати свої сім’ї, і як наслідок, вимушені ставати на облік до Центрів зайнятості населення, що також тягне за собою величезні витрати з державного бюджету, та створює соціальну напругу у місті.
Загалом прийняття таких непродуманих законодавчих змін є економічно необґрунтованим рішенням, яке породило ряд негативних соціальних та економічних наслідків та значне недофінансування бюджету.
На підставі вищевикладеного просимо Вас, як обраних представників територіальної громади міста Луцька, вимагати якнайшвидшого скасування Законів України про ведення утилізаційного збору та акцизного податку на переобладнання та підтримати сотні луцьких підприємців та їх родин.
У свою чергу залишаємо за собою право безпосередньо звертатись до Кабінету Міністрів, Верховної Ради України та окремих народних депутатів для захисту наших прав та законних інтересів.
м. Луцьк
26 березня 2014 р.
Звернення підписали:
Коментарі
коментарів немає