Про непрозорість і явне маніпулювання на користь окремих учасників тендерів у Луцьку йшлося сьогодні на сесії міської ради. Під час 57-ої сесії Луцької міськради у середу, 26 березня депутат Ігор Поліщук зініціював обговорення у сесійній залі результати кількох останніх тендерів які стали відомі обранцю, повідомляє інтернет видання «Під прицілом».
Зокрема депутату ніяк не втямити чого тендер на реконструкцію Луцького зоопарку виграв учасник з гіршими умовами та дорожчою аж на 3 мільйони гривень пропозицією.
Нагадаємо, проект транскордонного співробітництва «Модернізація зоопарків у Замості та Луцьку» передбачає реконструкцію Луцького зоопарку вартістю 25 мільйонів гривень. З них 15 мільйонів - грантові.
От Ігор Поліщук і поцікавився ніби очевидними для кожного лучанина речами.
«Виконавчий комітет Луцької міської ради влітку 2013 року провів тендер на виконання робіт із реконструкції зоопарку. У тендері взяло участь 3 учасники. Пропозиція ПрАТ «Рембудуправління-ВИШКІВ-АТ» була найдешевшою (18 780 672 гривень), найбільш вигідною по умовах оплати та з найкоротшим строком виконанням робіт. Проте, за дивних обставин, дана пропозиція була відхилена з формальних причин, однією з яких став лист начальника управління капітального будівництва Луцької міської ради Карабана Л.В. до голови комітету з конкурсних торгів Вербичу Ю.Г. щодо, начебто, не зовсім якісного виконання робіт ПрАТ «Рембудуправління-ВИШКІВ-АТ» по реконструкції приміщення в Луцькій міській клінічній лікарні.
Повідомленням учасникам про результати процедури закупівлі від 02.09.2013 року доведено до відома, що тендер виграв учасник ПАТ «Луцьксантехмонтаж № 536», пропозиція якого на 3 107 892 гривень дорожча від пропозиції ПрАТ «Рембудуправління-ВИШКІВ-АТ» та менш вигідна по іншим показниках.
ПрАТ «Рембудуправління-ВИШКІВ-АТ» не погодившись з результатами тендеру, подало скаргу Голові Спільного технічного секретаріату Програми транскордонного співробітництва Польща-Україна-Білорусь. На підставі цього Спільний технічний секретаріат Програми транскордонного співробітництва Польща-Україна-Білорусь замовив аудиторську перевірку тендерної процедури. На період проведення такої перевірки будь-яке фінансування зі сторони надавачів гранту припинилося.
Тим часом, реконструкція зоопарку у Замості вже давно почалася, а у Луцьку все ще розбираються з законністю проведення тендеру.
Враховуючи вищезазначене, керуючись Законом України «Про статус депутатів місцевих рад», прошу: Повідомити чому, всупереч чинному законодавству України, на підставі листа начальника управління капітального будівництва Луцької міської ради, за 2 дні до проведення тендерного комітету відхилено конкурсну пропозицію ПАТ «Рембудуправління – Вишків - АТ», яка була найдешевшою та найбільш вигідною по усім іншим показникам.
Повідомити чому в умовах дефіциту бюджету Луцька та складної економічної ситуації у Луцьку, обрана конкурсна пропозиція за 21 888 564 гривень, у той час як конкурсна пропозиція за 18 780 672 гривень перевершує попередню по усім показникам.
Повідомити, чи надійшли кошти від Єврокомісії згідно з грантовим контрактом у розмірі близько 15 000 000 гривень, та якщо надійшли, то коли це відбулося і на скільки затрималось надходження коштів у зв’язку з проведенням аудиторської перевірки тендерної процедури», - йдеться у тексті запиту депутата Ігоря Поліщука.
Відповідь на цей запит Луцький міський голова пообіцяв надати до кінця 57 сесії.
Однак коли Ігор Поліщук поцікавився чого тендер на озеленення Луцька виграло приватне підприємство «М.Ж.К.», а не луцькі комунальні підприємства «Парки та сквери Луцька» та «Зелене господарство» у мера терпець урвавсь.
Микола Романюк відповів що він ... не знає як відбуваються тендери. В результаті - мало не посварились.
«Я не був і не є причетний до ніякої тендерної комісії. Якщо вас цікавлять тендери, то згідно з моїм розпорядженням ця процедура – відкрита, прозора. Будь ласка, приходьте і дивіться на засідання тендерної комісії», – висловився мер Луцька.
«Я не влажу в ці речі. За них несе відповідальність конкурсна комісія», – додав він.
«Але це ваші підлеглі», – відреагував Ігор Поліщук.
«Там є представники контролюючих органів, прокуратури. Є чинне законодавство, згідно з яким члени тендерного комітету, чи як він там називається, мають нести персональну кримінальну чи іншу відповідальність, якщо є порушення», – підсумував Микола Романюк.
Коментарі
Панас
26.03.2014 20:50:17
Не всі факти викладені поліщуком відповідають дійсності, а щодо МЖК і Зеленого господарства, то вже в 2011 році політичні опоненти Поліщука боролись з цим явищем, правда не мали стільки бабла, щоб добитись правди.