В обласному центрі Волині відбулися громадські слухання з обговорення кандидатур до складу Комітету громадської люстрації. Організатори представили 12 осіб, які входитимуть до складу цього формування. Люстраційний комітет повинен стати тим органом, який контролюватиме владу усіх ланок та всіх рівнів для того, щоб керівні місця в області та Луцьку не зайняли ті люди, які вже встигли себе дискредитувати перед громадськістю.
Як повідомив педставник Громадського сектору та співорганізатор Комітету Михайлот Шелеп, така ініціатива зумовлена кількома моментами: не допустити таємних прихначень чи випадкових людей у владних органах та стимулювати народних депутатів якомога швидше прийняти Закон про люстрацію.
До роботи в комітет запросили різних людей - з різних верств та різних організацій для того, щоб громада Луцька та Волині могла максимально контролювати свою владу.
Принцип роботи Комітету наступний: якщо певну особ підозрюють у тому, що вона своїми діями чи бездіяльністю були причетн до порушення законодавства і прав людини, то збирають про неї метеріали, які доводять цю причетність. Потому справу розглядатиме люстраційний комітет, і, якщо усі, хто до нього входить, визнаюь винуватість цієї особи, на неї чинитиметься громадський тиск.
"Далі ми діятимемо уіма законними методами", - пояснила представник Координаційної ради Комітету Оксана Ярош.
До кандидатур до складу Комітету громадської л\юстрації було висунуто певний перелік вимог:
- не бути посадовою особою органів влади та організацій, що підлягають люстрації чи депутатом будь-яого рівня на даний час;
- не бути членом будь-якої політичної партії;
- не бути адвокатом, працівником судових або правоохоронних органів;
- не мати судимості;
-не бути причетним до жодних корупційних справ (викристання службового становища, хабарництво, відмивання грошей та інше);
- стиль життя повинен відповідати доходам;
- мати вищу освіту;
- користуватися суспільним авторитетом та довірою в громаді;
- відповідати люстраційним критеріям, визначеним у Декларації про Громадську люстрацію.
Представлення кандидатів до складу Комітету громадської люстрації Волині відбулися публічно. Для цього було організувано громадські слухання в концертному залі Палацу культури міста Луцька. Кожен з кандидатів виступив перед мікрофоном, розповів про свою попередню професійну та громадську діяльність.
Особи, які пропонуються до складу Комітету громадської люстрації:
1. Бондарук Лариса (Леся), 1976 р. н., журналіст, кандидат історичних наук, редактор відділу освіти газети «Волинь-нова».

2. Демчук Антон, 1982 р. н., юрист, старший викладач СНУ імені Лесі Українки, віце-президент ВОГОЦ «Правовий Форум «Універсал».

3. Кислицький Юрій, 1965 р. н., незалежний проектант-архітектор.

4. Кравченко (Греля) Світлана, 1964 р. н., доктор філологічних наук, професор Луьку не потрапили до кафедри соціальних комунікацій у Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки, член Національної спілки журналістів України.

5. Куць Валентина, 1978 р. н., журналіст, редактор у Волинській області ІА «Рівненське агентство журналістських розслідувань», член Незалежної медіа-профспілки.

6. Мойса Богдан, 1981 р. н., історик, кандидат політичних наук, виконавчий директор Волинської молодіжної громадської організації інвалідів з вадами зору «Генерація успішної дії».

7. Моклиця Марія, 1955 р. н., професор, доктор філологічних наук, завідувач кафедри теорії літератури та зарубіжної літератури у Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки.

8. Ощепков Григорій, 1942 р. н., пенсіонер, голова Волинської обласної організації інвалідів.

9. Політова Ірина, 1986 р. н., менеджер, адміністратор громадського харчування.

10. Попик Андрій, 1977 р. н., економіст, менеджер з питань регіонального розвитку та продажу у ДП УГК «Nemiroff».

11. Соломатін Аркадій, 1965 р. н., військовий пенсіонер.

12. Шаповал Сергій, 1983 р. н., журналіст веб-сайту «ВолиньPOST», член Незалежної медіа-профспілки.