Пенсії в Криму почали видавати в рублях, проте все ще не всі магазини приймають їх до сплати Люди змушені йти в обмінники і обмінювати російську валюту на гривню за невигідним курсом повідомляє Крым.Реалии. Пишуть Факти.

Крім того, відсутність грошей у населення призвело до появи в обігу великої кількості дрібних грошей і «залізних» гривень. Відсутність готівки, непрацюючі банкомати і термінали змусили керчан масово розбивати скарбнички. Накопичені дрібні гроші і «залізні» гривні сотнями несуть в магазини і намагаються розплачуватися в маршрутках. «У мене залізними гривнями шістсот гривень.Кидали в скарбничку всією сім'єю на чорний день. Ось він, чорний день, і настав, зарплата за минулий місяць так і залишилася на банківській карті. Зняти її неможливо, а їсти щось треба», - розповіла керчанка Ганна. Першими під «обстріл» монетами потрапили водії маршруток. Багато хто навіть перестали брати дрібницю на суми більше 50 копійок. У виконком почали надходити масові скарги обурених городян. Перевізникам нагадали, що копійки і «залізні» гривні - ті ж гроші, які в Криму будуть ходити до 2016 року нарівні з російським рублем. Тепер же брати здачу копійками не хочуть ті, хто ще вчора її активно реалізовував. Купити продукти за рублі поки дуже складно. Більшість мережевих українських супермаркетів до оплати приймають тільки гривні.

При цьому вже два тижні пояснюють відсутність достатньої кількості працюючих кас переходом на розрахунки в рублях. Ті, хто отримав пенсії або зарплати в російській валюті, змушені залишати покупки на касі і йти або на ринок, шукати торговців, які вже перелаштувалися під нові умови, або в обмінники, які почали з'являтися в Керчі як гриби. Російський рубль тут купують за заниженим курсом. «Пішов, здав рублі. 90 гривень втратив. А що робити!?» - обурюється пенсіонер у обмінника. Водночас віце-прем'єр самопроголошеної кримської влади Рустам Темиргалієв запевняє, що вже до кінця цього тижня всі торгові мережі республіки перейдуть на бівалютну систему і будуть приймати до оплати як гривні, так і рублі. Ейфорія після так званого «референдуму» вже змінилася песимізмом і навіть відчаєм.

Олії у вогонь підлили віялові відключення світла в Криму. Вони були пов'язані з аварією на головних лініях, що живлять півострів, - «Каховка-Островська» і «Мелітополь-Джанкой». Але напередодні аварії усунули і графік аварійних відключень скасували. Перехідний період, як стверджує кримська влада, триватиме кілька років. Проте вже зараз у чергах за російськими паспортами можна почути «Україна, забери нас назад!».