На наступній сесії Волинської обласної ради депутати голосуватимуть за те, аби звернутись до Верховної ради з клопотанням про звільнення суддів Волинського окружного адміністративного суду за порушення присяги. Такий проект вже зареєстрував депутат Волинської обласної ради Сергій Слабенко.

Якщо депутати підтримають свого колегу, люстрація чекає на Марію Александрову, Віктора Валюха, Фелікса Волдінера, Руслана Денисюка, Валентина Дмитрука, Жанну Каленюк, Сергія Костюкевича, Андрія Ксендзюка, Олександра Лозовського, Віктора Мачульського, Наталію Плахтій та Віру Смокович.

Вони потрапили до ганебного списку через те, що виносили рішення про зупинку чи взагалі скасування рішень міських та районних рад Волинської області.

Обранці Волинської громади голосуватимуть за те, аби вважати цих суддів «винними у загостренні ситуації пов’язаної з посиленням протестних настроїв на Волині та в цілому в Україні через зневіру людей у справедливому правосудді, що призвело в кінцевому рахунку до трагічних наслідків з масовим порушенням прав людини».

Депутати Волинської обласної ради просять Верховну Раду України  провести всебічну та об’єктивну перевірку фактів заподіяння шкоди місцевому самоврядуванню, державі та громадянам України.

Крім того, звернутися до вищої кваліфікаційної комісії суддів України зі скаргою щодо вчинених дій з порушенням присяги судді під час ухвалення незаконних і несправедливих рішень або провести «люстрацію суддів» Волинського окружного адміністративного суду.

Активісти Волинського Євромайдану теж спробували суддівської несправедливості. Нагадаємо, не так давно нині заступник голови Обласної ради Ігор Гузь, активістка Майя Москвич, депутати Луцької міської ради Сергій Григоренко та Богдан Шиба ходили до суду «як діти до школи».

Проти них були відкриті справи за участь у мирних акціях. Тепер кожен з них має свій «люстраційний список».

Активістка Майа Москвич упродовж революції аж двічі приміряла електронні браслети. Вперше - за те, що носила догори дригом портрети тодішнього президента Януковича (суддя Ковтуненко), вдруге за акцію «Бізнес на крові», коли розливала червону фарбу біля організацій до яких причетні регіонали (суддя Ковтуненко). Тут активістці «пришили» ще й кримінал - хуліганство (слідча суддя Борнос). Однак до розгляду справа не дійшла - змінилась влада. Майя каже - зла не тримає ні на кого, але справедиливість має перемогти і країна має змінитись. Тому судді повинні відповісти за порушення присяги - це кримінал, а люстрацію має пройти уся система.

У те, що справедливість переможе не так свято вірить Богдан Шиба - чи то у силу свого досвіду, чи то б пак через те, що може проаналізувати не одну зміну влади і усі зміни пов’язані з цим. Каже - він не добиватиметься нічого, бо прискіпитись до судових рішень вкрай важко - їх малювали так, що "комар носа не підточить" Нагадаємо, екс-мера Луцька звинувачують у захопленні адміністративних будівель органів місцевого самоврядування та грубому порушенні громадського порядку.(суддя Борнос)

Колега по цеху Шиби - нині секретар міськради Сергій Григоренко дивиться на ситуацію з оптимізмом. Його притягали до відповідальності за заклики до вчинення дій, що загрожують громадському порядку (суддя Ковтуненко). Тепер Сергій Григоренко у найкоротший термін готуватиме колективний лист до вищої кваліфікаційної комісії суддів України з проханням провести перевірку щодо законності дій цих «служителів» Феміди.

Нині заступник голови обласної ради Ігор Гузь також заявив, що з нетерпінням чекає розгляду проекту Сергія Слабенка на сесії, адже і він мав справу з судом у часи революції. Каже - буде вносити певні поправки до вищезгаданого проекту рішень, з метою включити у список усіх суддів, які «відзначились», коли порушивши присягу виносили завідомо неправдиві рішення, або ж взагалі готувати новий проект рішення, тільки уже окремо по суддях Луцького міськрайонного суду.

Нагадаємо, що три волинських судді ще два місяці тому увійшли до  списку винних у кровопролитті в Україні, який склали активісти громадського руху Литви «За демократію. Україна» та громадське об'єднання Незалежна Республіка Užupis (Ужупіс).