На Волині 13 зубрів. Саме стільки нарахувала експертна група з питань збереження охорони і відтворення зубрів. Чиновники «чухають» голови - куди ж поділася решта червонокнижних тварин? Інформує ТРК «Аверс».
Засідання експертної ради ще не почалося, а її члени вже розбіглися. Першим втік директор Звірівського мисливського господарства Андрій Шпорук.
Головний спеціаліст відділу біоресурсів, заповідної справи та комплексного Управління екології та природних ресурсів ОДА Ігор Квач: «Він відмовився приймати участь в засіданні експертної ради, якк він нам висловився по причині, що тут присутні журналісти».
То ж попри те, що один із експертів втік, роботу комісіянти все ж продовжили. Кажуть, перевірили території трьох користувачів лісомисливських угідь, а саме ДПМ МГ «Звірівське», ТЗОВ «Майдан Мисливський» та ВКФ «Явір» плюс ЛТД. Ігор Квач розповів, що згідно останнього інвентаризаційного листа за 2011 рік, на території Звірівського мисливського господарства було зафіксовано 27 зубрів. Інших документів експерти не побачили.
Головний спеціаліст відділу біоресурсів, заповідної справи та комплексного Управління екології та природних ресурсів Волинської ОДА Ігор Квач зазначив: «Не веде ДП МГ «Звірівське» статистичного обліку зубра».
Начальник відділу екологічного контролю Державної екологічної інспекції Юрій Джам розповів: «Минулого року ми візуально побачили і зафіксували 12 особин зубра… Цього року уже ми маємо 13».
Акт перевірки та підрахунку диких тварин ще повністю неузгоджений. Екологи дивуються як можна державний ресурс, де мешкають червонокнижні тварини, ділити між різними користувачами. То ж чиновники з’ясовують законність облаштування вольєру на площі 208 гектарів та перебування в ньому диких тварин.
Головний спеціаліст відділу біоресурсів, заповідної справи та комплексного Управління екології та природних ресурсів ОДА Ігор Квач: «За 500 метрів від великого це малий вольєр також будувався ДП МГ «Звірівське», але ця територія накладається на частину мисливських угідь по рішенню облради «Майдан Мисливський». Таких накладок було виявлено чимало».
Член Волинської обласної ради «Українського товариства охорони природи» Віталій Жабчук зазначив: «Іменно діями керівника Волинського обласного управління лісомисливського господарства було здійснено ряд дій від одного користувача в приватне користування».
Експерти запевняють: відновити популяцію зубрів можна в тому випадку якщо буде поновлений процес створення Ківерцівського національного парку «Цуманська Пуща».
Голова Волинської обласної ради «Українського товариства охорони природи» Віктор Комаров сказав: «Коли буде національний парк буде відповідне фінансування, будуть науковці відповідні, які будуть займатись питанням життєдіяльності зубра, його відродження на території Ківерцівського району».
Відповідний указ Президента України про створення цього парку був виданий ще чотири роки тому. Проте далі справа не рушила.
Віктор Комаров: «Попередня влада не була зацікавлена, щоб цей національний парк на території Волинської області існував. На даний час ми нічого не маємо крім указу президента».
То ж експерти вирішили поновити роботу над створенням Національного парку, бо ж сподіваються, що тоді і належне фінансування буде, і охоронятимуть червонокнижних тварин ретельніше.
Коментарі
коментарів немає