Про шахрайство по телефону чули ми не один раз, але чомусь ці інформації сприймаємо поверхово, з думкою, що на такому не попадемося. Про це пише Вісник і К.

Днями на гачок шахраям втрапила жителька села Щедрогір Ратнівського району Валентина С., 1963 року народження. До неї на мобільний зателефонувала із приватного номера невідома особа, яка представилась майором міліції й повідомила, що син знаходиться в міліції за бійку і йому «світить» до 7 років позбавлення волі. У телефоні Валентина чула ніби плач сина і ще більше занепокоїлась. А «майор міліції» продовжував говорити, що, аби врегулювати конфлікт і сина звільнити, жінка повинна перерахувати на картки поповнення «Київстар» дві тисячі гривень і при цьому чоловік постійно наголошував, аби жінка була на зв’язку й нікому нічого не говорила. Валентина у розпачі так і зробила. Побігла по всіх магазинах, які є в селі, скупила картки поповнення і переказала гроші «доброзичливцю». Та тих карток на відповідну суму не вистачило, тож один із підприємців пішов жінці назустріч – замовив номери карток у Ратному по телефону. І коли справу було зроблено, жінка попросила «майора», аби дав телефон сину, щоб поговорити з ним, та… «майор» відключився і його телефон був уже поза зоною.

Валентина спробувала зателефонувати сину, який був у Росії. Він відізвався. І стало зрозуміло, що жінка попалась шахраям, переказала кошти невідомим людям.

Інший майже аналогічний випадок стався у Волі Щитинській. Ніні М., 1960 року народження, зателефонували невідомі й повідомили, що її син в реанімації, що потрібні гроші на операцію в сумі 7 тисяч гривень, які можна переказати на мобільний. Ніна звернулася у місцеве поштове відділення, де й перерахувала зазначену суму грошей. На її питання, чи знаходиться невістка біля сина, шахрай повідомив, що знаходиться, але в неї «сів» телефон. Коли гроші були сплачені, знервована мама все ж таки зателефонувала сину. Син виявився живий-здоровий.