85% лучан у випадку надзвичайної ситуації не матимуть де заховатись. Луцькі споруди цивільного захисту перебувають у незадовільному стані. В одних приватні орендарі облаштували склади, інші майже не придатні для використання через непрацюючу вентиляцію та забарикадовані аварійні виходи. Де саме знаходяться споруди, в яких можуть перебувати люди, у випадку надзвичайних ситуацій фахівці не розголошують, мовляв це державна таємниця. Інформує ТРК «Аверс».

Сховищ у Луцьку не вистачить навіть для третини міщан. Основною причиною такої невтішної статистики називають відсутність будівництва споруд цивільного захисту та неналежне їх утримання. 

Головний спеціаліст управління з питань надзвичайних ситуацій Луцької міської ради Василь Артемчук розповів: «За останній час, якогось такого будівництва у нас на території області не велося, крім двох лікарень, це в Любомльському та Іваничівському районах. Але законодавством передбачено осваювати підземний простір, житлових будинків, підземний простір, цокольні приміщення, з метою їх пристосування до укриття».
 
У Луцькій школі-інтернаті, що на Дубнівській за сховище слугує підвальне приміщення. Від звичайного підвалу цей відрізняється товщиною стін та стелі. Тут є кімнати відпочинку, діжка для води, санвузол, ручна система вентиляції. Ліжкомісця та лавки, у випадку необхідності, як запевнив директор школи, теж облаштують. Це укриття одночасно може вмістити до 300 осіб. Перебувати в ньому можна не більше 12-ти годин. Стан приміщення залишає бажати кращого, зізнається Анатолій Дудич. Зіхтає, якби ж фінансувалась комунальна власність. 

Анатолій Дудич: «До 1990-го року обслуговував Автомобільний завод, звісно тоді виділялися кошти, і дане приміщення було у значно кращому вигляді, на сьогоднішній день з того часу, кошти абсолютно ніякі не виділяються… Є аварійний вихід, система вентиляції тільки в ручному режимі. Централізованої немає, а фільтри  не функціонують тому, що їм необхідно проводити профілактику. На сьогоднішній день кошти не виділялися і така профілактика не проводилася».

Близько десятка споруд передбачених для цивільного захисту населення зараз перебувають в оренді підприємців. Посадовці кажуть, що це вимушений захід, аби хоч якось зберегти їхню придатність. Одне укриття  розташоване у житловому будинку, що на проспекті Волі. Зараз там працюють люди, виготовляють рекламну продукцію. Є централізована система вентиляції, вода, тепло та санвузол. Та от аварійний вихід здвору заблокований. Проте, головний спеціаліст з надзвичайних ситуацій запевнив, у випадку тривоги за 12 годин вони приведуть захисну споруду до повної готовності. 

Василь Артемчук: «Захисні споруди цивільного захисту у мирний час дозволяється використовувати для потреб і ведення господарства… Це ПРУ належить до ЖКП №3 яке в даний час передало в оренду приватному підприємцю. Воно використовується, але призначення свого на даний момент воно не змінило».

Найбільшою проблемою захисних споруд є відсутність фільтрів для вентиляції та не належний догляд за ними. Також підвальні приміщення потерпають від підтоплень грунтовими водами. 

За підрахунками спеціалістів в місті є понад півсотні підприємств, в яких облаштовані укриття цивільної оборони, ще близько 50-ти під адмінспорудами та житловими будинками. Та цього аж ніяк не вистачить для того, аби прихистити лучан. 

Тож у випадку загрози лучанам доведеться бігти до сховищ наввипередки, інакше не вистачить місця.