Борис Бабійчук провів на столичному Майдані чимало днів та ночей. Підприємець за родом діяльності, він знайшов застосування власним організаторським здібностям в координації приїжджих до волинської палатки. Далекий від політики і партійних гасел, Борис разом із десятками нововолинців стояв на барикадах у люті морози та залучав фінанси на допомогу майданівцям. Про це пише Нововолинськ Діловий.

Він також один із тих, хто виступав на знаменитій позачерговій сесії міської ради, закликаючи нововолинців до зміни влади виключно законним та ненасильницьким шляхом.

Сьогодні Борис Бабійчук повернувся до робочого ритму бізнесового життя Нововолинська. В офісі магазину з продажу комп’ютерної техніки «Контрол-Зет» і відбулася наша із ним розмова.

- Борисе Федоровичу, що конкретно послужило мотивом вашої участі на Майдані?

- Хотілося жити в правовій державі. Були сподівання, що можемо іще використати наш останній шанс для розбудови країни саме європейського зразка. На жаль, владна хунта до народу не дослухалася. Силовики били людей, а отже показували, що надії на верховенство права з такими керівниками в українського народу немає. Саме тому з абсолютно мирного протесту це все переросло в криваву бійню. Безнадія штовхала людей на відчайдушні вчинки.

- Ви були в столиці під час збройного конфлікту?

- Я був у Києві вранці 19 лютого. Майдан палав вогнем. Були вбиті та поранені. Палатки і речі в них згоріли. Ми почали процес відбудови…
Приїжджали все нові і нові люди, які чимдуж хотіли потрапити на передову подій. Молоді хлопці. Без засобів самозахисту. З полум’ям в очах. Вони йшли на перші барикади і за кілька годин уже верталися пораненими. Дехто не вернувся…
Було справді страшно. 20 лютого ми пішли на переговори з силовиками. Вони ще розводилися про присягу і накази… Очевидно - затягували час.
Зрештою, за кілька днів Янукович таки втік до Росії, а Кабмін незабаром повністю оновили. Думаю, наших цілей досягнуто.

- Як вважаєте, що конкретно має змінитися у Нововолинську, аби ідеали Майдану втілилися у життя?

- Знаєте, я багато останнім часом чую про люстрацію. Однак моя думка така, що очищення влади, яку обирав народ раніше, відбудеться шляхом виборів. Натомість набагато важливішим кроком до європейських стандартів життя є боротьба з корупцією. Не тимчасова, а на постійній основі.
Отут, я вважаю, нововолинцям треба діяти негайно. Має утворитися антикорупційний комітет. Не просто на папері. Не для галочки. З числа активних небайдужих мешканців міста.

Така організація повинна здійснювати контроль за видатками із бюджету, аби не відбувалося закупівель за завищеними цінами, аби не було так званих «відкатів». Повинен працювати юрист, який відслідковуватиме чи мають місце порушення у вжитих владою заходах, чи є будь-які зловживання. Результатом такої діяльності будуть судові процеси та реально покарані корупціонери.

Адже якщо боротися з корупцією не в юридичній площині, не в площині права і закону, то вона зведеться, що ми і спостерігали роками, виключно до пліток та гучних скандалів у пресі. Нам потрібно зовсім інше – створити таке середовище громадського контролю за діями влади, аби вона боялася чинити протиправні дії. Мабуть це не буде так просто. Проте недарма Юрій Луценко закликав чиновників мостити вулиці бруківкою меншого розміру, аби вона легко поміщалася в руку. Все-таки люди після Майдану змінилися.