Волинське «Межигір’я» –так місцеві жителі охрестили пишноту мисливського господарства «Звірівське», що в Ківерцівському районі. Огородивши чималу територію парканом, начальник Волинського обласного управління лісового господарства Богдан Колісник облаштував тут міні-царське село: дерев’яні будиночки, альтанки, подвір’я, вимощене бруківкою. Відпочинковий комплекс зводили за державні кошти.

Про це йдеться у сюжеті-розслідуванні підпроекту програми журналістських розслідувань «Народний контроль» –  «Народний контроль. Спецвідрядження» на телеканалі ZIK.

Останнім часом Богдана Колісник у «Звірівському» не бачили: офіційно він у відпустці. А можливо – за крок до звільнення. Наприкінці лютого, коли у гості в лісове господарство завітали місцеві громадські активісти і представники «Правого сектору», Богдан Колісник написав заяву на звільнення. Та станом на 31 березня офіційної інформації про звільнення головного лісівника Волині із займаної посади не було. Телефонні дзвінки журналістів Богдан Колісник ігнорує.

За словами місцевих жителів, протягом років керівництва лісовим господарством, – ще з 2005 року, – Богдан Колісник часто навідувався до своєї «державної» резиденції.  На територію, оточену парканом, впускали  лише обраних.

«Тут завжди була охорона, собаки. На територію ніколи, нікого не впускали. Тут навіть єгері рідко бували», – розповів місцевий мисливець Олег.

Та це не єдиний комплекс споруд волинського «Межигір’я». Інші розкидані глибоко у лісі  – подалі від людських очей. Так, біля урочища Майдан журналісти та громадські активісти знайшли ще одну зону для відпочинку в лісі, яку добудовує державне мисливське господарство. Раніше на цьому місці була пасіка. Торік тут виріс так званий будиночок для гостей, знову – багато альтанок. Саме тут відбувалися гулянки після полювань.

За словами мисливця Олега, нещодавно біля новозбудованого комплексу виріс паркан, територію виклали бруківкою. Добре доглянуті і облаштовані будинки різко контрастують із хатами, у яких живуть прості єгері.

Та найбільше, що обурює місцевих жителів, – своєрідна «приватизація» лісу. На територію поблизу комплексів не можна приходити навіть по ягоди чи гриби.

 «Колісник багато шкоди наробив для волинського лісу, для всієї громади. Він уважає, що весь ліс належить йому», – обурюється місцевий підприємець Анатолій Белиця.  

Утім сам Богдан Колісник переконаний, що живе скромно, а те, що його господарство називають «Межигір’ям», сприймає з гумором. За його словами, комплекси та відпочинковий комфорт належать не йому, а державі.

«Хто там був, переконався, що я живу досить скромно. Так, на подвір’ї охайно. Але так має бути у кожного господаря. Щодо готелю, ставка, альтанок і мисливського будинку… Це все – власність держави», – розповів він в інтерв’ю «Волинській газеті».  

«Думаю, напряму Богдану Коліснику справді належить не багато, – коментує депутат Луцької міської ради, керівник «Правого сектору» на Волині Павло Данильчук. –  Та це людина, яка керувала величезним об’ємом лісового господарства, управлінням, де задіяні різноманітні хитромудрі схеми щодо власності, відмиванню коштів, вирубки лісу».  

Утім лісове господарство не лише облаштовувало маєтки державним коштом, а й купувало дорогі автомобілі. За словами підприємця Анатолія Белиці, за останні чотири роки придбані Toyota Land Cruiser 150, дві Toyota Land Cruiser 200 і Audi Q7. Сам же Богдан Колісник їздить на Toyota Avalon.

Водночас, за даними голови Волинської ОДА Григорія Пустовіта, нині кредиторська заборгованість державних лісогосподарських підприємств області сягає понад 60 мільйонів гривень. Воно й не дивно, адже нещодавно стало відомо, що за часів керівництва пана Колісника місцеві держлісгоспи начебто продавали деревину деяким підприємствам за заниженими цінами. Станом на зараз із трьома із цих фірм, до яких начебто має стосунок син Колісника, розрахунки лісогосподарських підприємств  припинили.

Для родини Богдана Колісника, який працює у сфері лісництва вже майже 40 років, лісове господарство перетворилося на сімейну справу. Так, його дружина Ольга Колісник є одним із засновників ТзОВ «Олдан», що займається гуртовою торгівлею деревини. Юридична адреса фірми така ж, що й у державного підприємства «Городоцьке лісове господарство».

Цікаво, що у 2007 році ТзОВ «Олдан» отримало в користування понад 18 тисяч гектарів мисливських угідь

Син Богдана Колісника, Роман, депутат Волинської обласної ради, керував «Камінь-Каширським лісовим господарством» та «Цуманським лісовим господарством». Ще один син, Зіновій, очолював «Маневицьке лісове господарство». Також донедавна був головою Ківерцівської райдержадміністрації. З цієї посади його звільнили 22 березня.

Тим часом голова Волинської ОДА Григорій Пустовіт звернувся до голови Держагенства лісових ресурсів України із проханням таки звільнити Богдана Колісника. Та чи захитається крісло під будівничим «Межигір’я» по-волинськи? Показово, що головному ліснику Волині вдавалося залишатися при посаді як за президентства Віктора Ющенка, так і за Віктора Януковича.

ДОСЬЄ

Богдан Іванович Колісник – народився 3 квітня 1952 року.

Депутат Волинської обласної ради, член  фракції «Народна партія».

Голова постійної комісії з питань екології, регіонального використання природних ресурсів облради.

Із 2005-го року – начальник Волинського обласного управління лісового господарства.

Одружений, має двох синів.