Поблизу зупинки біля Центрального ринку, що у Луцьку, встановлюють громадський туалет. Підприємці, які там крамарують проти облаштування вбиральні. Вони б’ють на сполох, бо підозрюють, що усі нечистоти з туалету витікатимуть в парк. За роз’ясненнями продавці звернулись до міської ради, проте відповіді досі не отримали. Інформує ТРК «Аверс».

Вже тиждень як робітники встановлюють цю конструкцію. Люди не проти будівництва туалету, кажуть, переймаються за екологію. Побоюються, що усі нечистоти з нього попливуть у Центральний парк. Мовляв, під’єднувати громадську вбиральню до каналізації дуже дорого, тому радше за все підприємець зливатиме фекалії у ливневу каналізацію, що зовсім поряд. Скаржаться, що ані будівельники, ані сам власник цієї конструкції не показали документи обуреній громаді. 

Підприємці розповіли, що власник майбутнього туалету Любомир Пахолко, уже має на цьому ж ринку вбиральню. В ній, за словами крамарів,  немає води та належних санітарних умов. Біля споруди нестерпно смердить. Нечистоти стікають у вигрібну яму, звідти їх час від часу вивозять. 

Приватний підприємець та колишній депутат Дмитро Москвич також проти такого будівництва. За його словами цю вбиральню навмисне будують, аби завадити йому звести запланований торговогий комплекс. Право на забудову приватної ділянки він відстоює у суді. Та припускає з чиєї подачі проводиться встановлення цієї вбиральні. 

Підприємець Дмитро Москвич: «Якесь відношення має Святослав Кравчук, який постійно мене дибає, і Пахолко спирався на нього що прийде Кравчук і знесе те все, і буду я тут все, що хоч робити - це слова Пахолка».

Підприємець Любомир Пахолко, який встановлює громадську вбиральню, показати дозвільні документи не зміг і нам, мовляв зараз перебуває за межами міста. Повернеться за кілька днів. Заступник начальника управління містобудування та архітектури теж не зміг показати технічну документацію, мовляв, зараз немає під рукою. Натомість, Ярослав Матвіїв запевнив, що туалет поблизу зупинки передбачений генеральним планом міста. 

Заступник начальника управління містобудування та архітекткри Луцької міської ради Ярослав Матвіїв зауважив: «Там не може бути вигрібної ями, розумієте там усе технічно вирішене, і тільки на такій умові, що воно буде каналізоване, вода буде, тільки таким чином ми дали дозвіл. Ми навіть не видавали паспорта поки не буде технічних умов на підключення води і каналізації».

У державній санепідслужбі розводять руками. Кажуть слідкувати за санітарним станом приватної вбиральні, навіть якщо вона громадська не в їхній компетенції. Перевірити її санітарний стан можуть лише отримавши письмову скаргу на її діяльність. 

В.о. начальника Луцького міжрайонного управління ГУ Держсанепідслужби у Волинській області Шеремета Світлана: «Вигріб у нас не дозволено, в нас дозволяються лише малі очисні споруди…Держсанепідслужба не займається ні відведенням земельних ділянок, ні погодженням документації, ні прийомом об’єктів в експлуатацію, як це було раніше… Зараз перекладається відповідальність на суб’єктів господарювання, а не в такой мірі на контролюючий орган… Якщо немає в плані перевірки, ми нажаль на зараз не маєм навіть відреагувати вот».

Поки усі контролюючі ограни скидають із себе відповідальність, підприємець Дмитро Москвич припускає, що  ніякої технічної документації у Любомира Пахолка немає, а схема за якою встановлюють цю конструкцію добре відома. 

Тож поки громада шукає пояснень у владних кабінетах, підрядники працюють над встановленням височезного паркану.