До редакції «Нововолинська Ділового» неодноразово зверталися підприємці з проханням висвітлити тему здачі податкової звітності у електронному вигляді. Їх, мовляв, у держустанові до цього силують. Натомість люди скаржаться, що електронні звіти здавати складно, оскільки виникають технічні збої і буває важко отримати підтвердження стосовно того чи прийняті документи до розгляду, чи ні. Пише Нововолинськ Діловий.
За роз’ясненням такої неоднозначної ситуації ми звернулися до начальника Нововолинської ОДПІ Ірини Платонової та її колективу.
«Форму подачі звітності про отримані доходи від підприємницької діяльності обирає сам підприємець, - розповідає Ірина Олександрівна. – В електронній формі звітуються представники великого та середнього бізнесу, але має на це право і малий бізнес.»
Підприємець Світлана О. каже, що раніше здавала документи податківцям у письмовій формі. Коли жрозпочалася активна пропагандистська кампанія для переходу на звітність електронну, то теж мимоволі долучилася до цього процесу: виробила відповідні «ключі», завантажила програмне забезпечення і… вжахнулася. Процес потребував значно більше часу та операцій, аніж очікувалося. Скажімо, раніше необхідно було просто заповнити відомості на папері та здати певному спеціалісту. Тепер їх набирають на комп’ютері, відсилають через Інтернет на відповідні сервери, чекають спочатку відповіді про отримання, а тоді про прийняття або неприйняття документу… Трапляються збої, коли підтвердження довго не приходить і це змушує підприємця добряче знервуватися.
Протилежної думки щодо процесу подачі звітності в електронному вигляді дотримується Іван Дзеньків - начальник відділу інформатизації та обліку платників податків.
«На початковому етапі існували певні недоліки зі швидкістю обробки даних, - ділиться досвідом Іван Миколайович. – Проте нині їх усунули і система працює значно краще. Персональні дані підприємця вводяться лише один раз, потім система генерує їх автоматично. Збої якщо і трапляються, то хіба в останні дні подачі звітності через перенавантаження столичних серверів від великої кількості звернень. Цього легко уникнути, якщо не тягти до кінця, а здавати звіт принаймні за кілька діб до кінцевого терміну.
Зрештою, до здачі звітності в електронному вигляді ніхто не силує. Однак ми радимо скористатися цією можливістю, яка має й безумовні переваги: автоматичну перевірку системою на наявність помилок, відсутність потреби фізично йти до органу державної податкової інспекції, відсутність черг під кабінетами і можливість подавати звіти цілодобово навіть у вихідні дні».
Треба визнати, що зручність подачі звітів в електронному вигляді таки чимала. Це зрозуміє кожен, хто стояв у черзі серед платників податків, а потім вертався переписувати звіт, бо виявилися допущені помилки. Одначе тут треба мати сміливість лишитися з комп’ютерною програмою тет-а-тет, а це не кожному нововолинцю до снаги. Хоча абсолютним новачкам у ІТ-технологіях обіцяють допомогти і на місці детально роз’яснити усі тонкощі процесу. Тих, хто звик працювати по-старому, в податковій обіцяють до ноу-хау не силувати. Головне, аби звіти здавали вчасно і не допускали огріхів. А глобальна інтернетизація, зрештою, поглине нас уже незабаром. Це просто питання часу.
Чим знову незадоволені підприємці Волині
п'ятниця, 04.04.14 13:30Помилка в тексті?Виділи її мишкою та натисни Ctrl + Enter
Коментар буде опубліковано після модерації
Коментарі
коментарів немає