Всесвітній день здоров’я 2014 року, який буде відзначатись 7 квітня, присвячений профілактиці і боротьбі із трансмісивними хворобами, буде відбуватися під гаслом «Маленький укус – джерело великої небезпеки». Про це йшлося під час прес-конференсії управління охорони здоров’я, яка була присвячена трансмісивним хворобам, – інформує «Волинська правда».

Заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Валерій Руцький розповів, що переносниками трансмісивних хвороб є комарі, мухи-жигалки, вощі, блохи, кліщі та інші які передають патогенів і паразитів від інфікованої людини (або тварини) іншій люди, викликаючи серйозні захворювання у людей.

Головний позаштатний спеціаліст з інфекційних хвороб управління охорони здоров’я облдержадміністрації Галина Морочковська зауважила, що на території Волині поширений ряд інфекційних захворювань, зокрема, вірусного кліщового енцефаліту, лаймбореліозу і туляремії. Понад 30 видів кліщів поширені на більшості території України, найбільш небезпечні – іксодові.

Кліщовий енцефаліт – це гостра вірусна природно-вогнищева хвороба, що передається через укус кліща (іксодові або пасовищні), які є резервуаром і переносником інфекції. Додамо, що кліщі тривалий час живуть на гризунах та тваринах.

На Волині із 1995 року зареєстровано 192 випадки кліщового енцефаліту, більшість з них (понад 160) – у Ратнівському районі, де існує активнодіючий природній осередок кліщового енцефаліту. Там понад 6 тисяч осіб імунізовано проти цієї хвороби.

Окрім Ратнівського району, випадки кліщового енцефаліту були зафіксовані у Старовижівському, Луцькому та Ківерцівському районах.

Симптомами цієї небезпечної хвороби є загальна слабка дратівливість, через два дні після укусу заражено кліща підвищується температура до 40 С, з’являється інтенсивний головний біль та запаморочення. Є й специфічна профіктика цього захворювання, наприклад, щеплення за 14 днів до виїзду в район, де поширені кліщі, що переносять цю хворобу. Для термінової профілактики вводять імуноглобулін.