Санепідеміологи не чули про екологічне лихо, що спіткало село Підгайці, Луцького району. Кажуть, що про витікання нечистот біля дороги Міжнародного значення Луцьк -Дубно дізнались від журналістів. Інформує ТРК «Аверс».
Нагадаємо, ми вже розповідали про те, як волинянам вже більше чьотирьох років доводиться терпіти нестерпний сморід та антисанітарію через несправну каналізаційну трубу. Попри численні звернення мешканців проблема і досі не вирішена.
У селі Підгайці, Луцького району нечистоти витікають з каналізаціії та збираються у придорожній канаві. Проїдждаючи повз село трасою міжнародного значення Луцьк-Дубно, водії закривають носи від нестерпного смороду. Сільський голова про проблему знає проте, переконує, що нічого вдіяти не може. Хто відповідальний за санітарний стан села журналісти «Аверсу» поцікавились у санепідслужбі. Там, лише розводять руками, кажуть, що з цією проблемою до них ніхто не звертався. А планові перевірки в населених пунктах вони проводять раз на 5 років.
В. о. начальника Луцького міськрайонного управління ГУ Держсанепідслужби у Волинській області Світлана Шеремета розповіла: «У період з 2013 року і на даний період 2014-го року ще не здійснювалась планової перевірки території села Підгайці… Звернень до нашого управління, або як до санепідстанції, яка існувала до того не надходило».
Світлана Шеремета, запевняє, що за тим, що робиться на території населеного пункту мав би наглядати сільський голова. Якщо є проблема, а повідомляти у відповідні служби.
Якщо ж в санепідслужбу дійсно не надходили скарги, тоді не зрозуміло інше. Контролюючий орган щороку має планово перевіряти санітарний стан шкіл та садочків. Навчальні ж заклади села Підгайці обслуговуються несправною каналізацією. Як державні фахівці санепідслужби могли цього не помітити? Не там дивились чи ж перевірки цієї служби існують лише на папері?
«Подаються відомості директорами і завідуючими, що каналізування централвізовано, то і немає звернень ну і не виникає питання для», - зазначила пані Шеремета.
Цікаво, якби працівники держсанепідслужби замість готівки отримали лише відписку із бухгалтерії про нараховану зарплату, вони б теж байдуже перекладали папери з місця на місце? Чи здійняли б рейвах? Думаю, над цим слід замислитись працівникам прокуратури та все ж знайти тих, хто відповідальний за витік нечистот, який триває вже більше чотирьох років.
Про екологічне лихо волинські санепідеміоологи навіть не підозрювали
п'ятниця, 04.04.14 17:03Помилка в тексті?Виділи її мишкою та натисни Ctrl + Enter
Коментар буде опубліковано після модерації
Коментарі
коментарів немає