Після довгих обговорень та дискусій перевізники так і не знайшли компромісу з владою щодо підняття вартості проїзду у маршрутному транспорті. Про це повідомляє інтернет-видання «Під прицілом».
Перевізники наполягають на тому, що проїзд у міському транспорті повинен коштувати не менше трьох гривень. Зі слів підприємців, уся проблема у вартості пального, адже щоб виїхати на рейс, на сьогоднішній день потрібно від 750 до 900 гривень.
Директор підприємства «Санрайз» Юрій Девіцький каже, що навіть немає можливості як виплачувати заробітну плату водіям.
«Зараз усе в боргах, ви не даєте можливості, ви дозволяєте зруйнувати все нажите за 10 років. Зараз основна витрата підприємств – паливо», - каже він.
Крім того, Юрій Девіцький припускає, що є ймовірність того, що завтра взагалі маршрутний транспорт може не виїхати в рейс. Мовляв, ціни на проїзд обіцяли підняти ще з початку року.
«Якщо ви не зробите так, як пропонувалось, то люди завтра просто не виїдуть. Розрахунки вам подані всі, але справа не в цьому, не руйнуйте транспорт, в нас зруйнована держава, не продовжуйте цього! Ми підриваємо не тільки економіку, а ми руйнуємо і наш транспорт. Якщо підуть справи таким шляхом, то ми їздитимемо на тих тролейбусах, які зараз стоять з 2007 року»
Заступник Луцького міського голови Тарас Яковлев переконує, що проїзд у 2,50 гривні зараз найвища межа, яку можна допустити. Він вважає, що ціна З гривні є просто недопустимою, оскільки для того, щоб встановити таку ціну, необхідно це все документально довести громадськості.
Виконувач обов’язків голови Волинського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету Сергій Луговий запропонував встановити тариф 2.50 гривні на півтора місяці, а з 1 червня знову повернутися до цього питання. Мовляв, лучани більше сприймуть поступове подорожчання, ніж різке і на цілу гривню.
«У мене так само болить душа як і вас. Ви готові дати розрахунки? Я хотів би, щоб усі вийшли з розумінням. Можливо на 1 червня розрахунки покажуть і більший проїзд. Будуть розрахунки - будуть дорожчати ціни. Головне, щоб була таблиця, яка могла б підтвердити це подорожчання», - сказав він.
Голова обласної асоціації перевізників Ігор Семеніхін взагалі запропонував встановити таку вартість перевезення, як літр пального.
«Усі автомобілі об лаштовані системою джіпіес. Пасажири самі дають водіям по 3 гривні, бо знають в якому вони стані. А з владою порозуміння знайти ми не можемо. Ми ж в Європу йдемо! В наших умовах ніколи міський тариф не був дешевше буханки хліба», - сказав Ігор Семеніхін.
Були і такі пропозиції щоб там, де не рентабельний проїзд, різницю доплачувала держава.
Тож насамкінець дійшли згоди, що тариф однозначно потрібно підвищити. Домовилися і про те, аби підприємці принесли усі необхідні документи до 20 квітня. Не є виключенням, що тарифи піднімуть уже з травня, якщо усі документи будуть готові.
Коментарі
коментарів немає