Цими днями ГО «Форум журналістів Волині» та «Міжнародна асоціація журналістів» організували візит мас-медівників краю до Польщі. Журналісти друкованих видань, а також працівники телебачення та інтернет-порталів не тільки слухали про співпрацю польських медіа з владою, а переконалися у її дієвості. Інформує ТРК «Аверс».

Працівники мас-медіа в рамках цільової програми «Школа сучасної журналістики» побували в Люблінському воєводстві Республіка Польща. На Представники засобів масової інформацїї мали змогу поспілкуватися із представниками влади та дізнатися про їхню співпрацю з пресою. У Польщі, кожен журналіст без перешкод може отримати номер мобільного телефону воєводи та працівника прес-служби. Свої запитання їм можуть задати і по електронній пошті. Розповідають - жодне не лишається поза увагою.

Воєвода міста Любліна Войцех Вілк розповів: «Ми цю інформацію від конкретного дирекора отримуємо, чи від служб підлеглих воєводі. Спочтку мусимо дізнатися самі, а потім передати журналістові. Чи це по телефону чи по емейлу. Намагаємося зробити це якнайшвидше в межах 1-го дня».

Катеріна Мєшковська –віце-президент Любліна розповіла, що зустрічі із журналістами проводять часто: «По-перше, ми стараємося самі ініціювати зустрічі з журналістами, щонайменше 1 раз в тиждень. На прес-конференції президент розповідв про все, що у нього запитували. І не тільки позитивне. По – друге журналісти задають самі питання».

Журналісти Волині мали змогу поспілкуватися з Генеральним консулом України в Любліні Іваном Грицаком, Почесним консулом України в Хелмі Станіславом Адямяком та багатьма іншими. Головний редактор газети «Курєр Люблінський» Даріуш Котлярц каже, що у Польщі тиску влади на ЗМІ не має: «Тут так все організовано, що влада не має впливу на медіа і не кажуть і не говорять те що хоче влада».

Журналісти побували у Вищій школі Міжнародних відносин і суспільної комунікації у Хелмі. Саме там навчається найбільше українських студентів.

Журналісти поклали вінок на могилу Премєр міністра УНР Пилипа Пилипчука, прах якого з 1940 поховано на кладовищі на «Холмській гірці». А також відвідали кладовище із похованням українських вояків, які загинули в період радянсько- польської війни в 19-20 роках».

Володимир Данилюк: «Українських вояків, польських вояків, які воювали тоді під єдиним лозунгом за нашу свободу і нажаль у нас на Волині багато таких місць не залишилося, а поляки шанують память наших героїв. Це дуже символічно коли Україна потребує надійного союзника, коли агресор знову може до нас прийти».

Своїми планами на подальшу співпрацю поділився секретар національної спілки журналоістів Сергій Омельчук.