Луцькі перевізники просять високопосадовців скликати позачергове засідання виконавчого комітету Луцької міської ради і підвищити тарифи не з 12 травня на проїзд у маршрутних таксі, а вже з 1 травня. Про це повідомляє інтернет-видання «Під прицілом».

Голова обласної асоціації перевізників Ігор Семеніхін каже, що усі перевізники розрахунки по маршрутах подані і проблем з цим немає. За його словами, більшість перевізників сподівалися, що вартість по маршрутах буде 3 гривні. Але як з'ясувалося зараз, виконком виставив таку ціну лише для 6 маршрутів – 9а, 12, 18, 19, 22, 24, решта маршрутів коштуватиме по 2 гривні 50 копійок.

На думку перевізників, це пов’язано з протяжністю маршруту, але причини ніхто їм не пояснив.

«Коли перевізники дізнаються про це, тоді завтра буде зупинка транспорту, якщо не завтра, то в понеділок. З людьми так поводитись не можна»

Нагадаємо, Луцька міська рада вже організовувала засідання круглого столу, де перевізники припускали, що при непорозумінні влади автобуси можуть не виїхати на маршрути.

Директор АТП № 1 Олександр Шаміс каже, що Антимонопольний комітет перевірив усі розрахунки і ніяких відхилень він не знайшов. Зі слів бізнесмена, вартість перевезення по довготривалих маршрутах складає 3 гривні 84 копійки, на коротших в межах 3 гривень 14 копійок. 

«Тариф мав бути піднятий до 2,5 гривень ще в 2012 році. Якщо штучно стримувати відповідність тарифу у собівартості перевезення, то рано чи пізно ця сходинка між існуючим тарифом та економічно обґрунтованим буде збільшуватися. При цьому транспорт зупиниться фізично», - розповідає Олександр Шаміс.

На думку перевізників міськвиконком не прислухається до них.

«Таке враження, що хтось добивається того, щоб була така ситуація, як в 90-х роках. Але тоді припинили рух державного транспорту, а тепер утискають приватних перевізників»

В результаті перемовин з Антимонопольним комітетом перевізники вже домовились, що такі маршрути, як 15,15а, 17, 17а, 8 будуть їздити по вартості 2 гривні 50 копійок. Ті маршрути, які мають протяжність більше 10 кілометрів їздитимуть по 3 гривні.

«Це вже було домовлено і Антимонопольний комітет вже в цьому переконав нас, хоча це не відповідає економічно- обґрунтованим розрахункам, але перевізники з цим погодились. А сьогодні ми дізнаємося, що міськвиконком подав вже проект-рішення на погодження в Антимонопольний, але він залишив тільки 6 маршрутів по 3 гривні, а решта – по 2,5», - каже Олександр Шаміс.

Якщо завтра не відбудеться позачергове засідання виконавчого комітету Луцької міської ради і його члени не приймуть вимог перевізників, то вони будуть вимушені не виїхати на маршрути. Вони стверджують, що це не забаганка, а просто більше немає можливості і коштів.

«Ми запрошували Анатолія Миронюка на спільне обговорення, але він сказав, що то не його проблема і до тарифного відділу він діла не має. Якщо начальник транспортного відділу відповідає, що то не його проблема, то йому там не місце», - каже Ігор Семеніхін.

Зі слів перевізників, якщо квиток коштуватиме дві з половиною гривні, водіям буде важко відволікатися від кермування і не буде зручно давати решту. Якщо брати на роботу кондуктора, то стверджують, що ціна повинна зрости ще в два рази.