Волинська облспоживспілка під революційний шумок знову хоче відібрати землю Завокзального ринку. Тепер інтереси структури взялися проштовхувати міські депутати Євгеній Ткачук та Роман Романюк.

Нагадаємо, рішенням сесії від 26 лютого цього року Луцька міська рада погодила припинити договір оренди землі у зв'язку із невиконанням Волинською ОСТТ обов'язків. Йшлося про систематичне ігнорування орендарем державних стандартів, норм і правил Закону України «Про оренду землі» та відповідних умов договору.

Ще на початку 2011 року Луцька міська рада віддала на 22 роки в оренду облспоживспілці земельну ділянку площею 3,5 гектари, на території найбільшого ринку міста – Завокзального. Спілка споживчих товариств брала на себе низку зобов’язань. Зокрема, до 1 травня 2012 року розробити та погодити проект реконструкції ринку. Також керівництво спілки мало укласти з підприємцями, які торгували на базарі, договори оренди на 22 роки.

На виконання рішення сесії про розірвання договору юристи мерії повинні звернутися до суду. Після цієї процедури підприємці повинні були б сплачувати гроші за оренду в міську казну, а не на рахунки облспоживспілки.

Про те, що Волинська обласна спілка споживчих товариств стала непотрібною прокладкою між містом і підприємцями, заговорили мало не одразу після підписання договору.

У той самий час, коли облспоживпілка сплачувала за оренду до міської казни по 3,60 гривні за квадратний метр, із людей збирали по 60 гривень за ту саму площу. Керівництво організації такий «навар» мотивувало тим, що вони надають підприємцям не просто ділянки, а так звані «торгівельні місця». Тобто, якщо не враховувати прибирання території, яке проводилося вряди-годи і електропостачання, навар у 200 разів утворювався мало не з повітря.

Люди заявляли, що і благоустрій біля своїх контейнерів, і самі контейнери, і накриття над торговельними рядами облспоживспілка облаштовувала за їхні кошти. Кажуть, тоді з них просто зібрали потрібну суму, не видавши навіть рахунків. Про ці побори під виглядом «благодійних внесків» люди поскаржилися в прокуратуру та міліцію.

Невдовзі ще й з'ясувалося, що частина торгівельних місць знаходиться на ділянці, під якою пролягає газова труба. Аби перенести комунікацію з цієї території, було необхідно 1 мільйон гривень. Керівництво обласної спідки споживчих товариств вирішило це зробити за гроші самих підприємців. Більшість людей зголосилися здати кошти, проте 6-ро людей на це пристати не схотіли, бо, стверджують, мали дійсні договори, а облспоживспілці вони й так платять більше ніж достатньо.

Тоді структура взялася усіма способами виживати цих незгідливих через суди.

Підприємці, які працюють на території, що її орендує обласна споживспілка, ладні платити ті самі кошти, тільки не в приватну кишеню, а безпосередньо у міську казну.

Здається, головним лобістом того, щоб від оренди комунальної землі до міської казни надходило в 200 разів більше коштів, мав би бути Луцький міський голова, який зараз як ніхто мусить «ламати мізки» як зекономити бюджетні гроші та наповнити міську скарбницю.

Проте, вочевидь, мер не поспішає з такою ініціативою. Більше того, Микола Романюк сам виступає не проти того, щоб кілька сотень підприємців продовжували тримати в кабалі, а місто натомість і далі отримуватиме від ринку мізер. Тим часом далі збагачуватимуться кілька засновників облспоживспілки.

Ще улітку міський голова в інтерв'ю нашому виданню розповідав про свої сумніви у тому, що люди платитимуть в бюджет міста ці гроші.

З ініціативою створити комунальний ринок виступив на останній сесії депутат Луцькради Юрій Вега. Проте колеги повважали, що це питання недостатньо вивчене, а тому проект рішення відправили на доопрацювання.

Вочевидь те, що «запахло смаленим», внюхали і керівники облспоживспілки. Бо цього тижня в мерії на комісії з питань підприємництва побували посланці з ринку, які оголосили про свою незгоду на розірвання договору з цією бізнес-структурою.

Тож за посібництвом дружніх до градоначальника депутатів Євгена Ткачука і Романа Романюка вдалось просунути ініціативу на рівень міськради.

Сьогодні ж ці депутати пішли в народ - разом з керівниками Волинської обласної спілки споживчих товариств агітувати підприємців не розривати бізнесу з нинішніми орендарями.

Підприємців Завокзального ринку мало не примусово терміново скликали на збори. Люди ж зібралися, які виступають «за» і «проти» скасування рішення Луцької міської ради.

Щойно вийшов до мікрофона підприємець Олександр Волинець, аби розповісти, чому він не хоче на ринку посередників, як голова правління Ради ОСТТ Марта Кандиба спільно із своїм першим заступником Володимиром Горгутом стали відбирати у нього мікрофон. Після того усі підприємці, які наполягають на тому, аби ринок став комунальним, покинули місце зборів, мовляв, збори ж загальні, а їм висловити свою позицію не дають.

Депутат Луцької міської ради Роман Романюк взявся переконувати присутніх у тому, що ті, хто хоче зробити ринок комунальним, мають до того власний інтерес.

Зі слів депутата, 30 квітня на засіданні сесії Луцькради він підтримуватиме позицію тих підприємців, які за скасування рішення.

«Прийдіть під міську раду, висловіть свою думку, свою позицію. Захищайте ваші інтереси спільно», - закликав він.

Підприємці під керівництвом прогоргутівця В`ячеслава Орлова вирішили 30 квітня зранку не вийти на роботу, а прийти до луцької міської ради. Збиратись домовились 30 квітня о 9 годині.

На зборах був присутній координатор Волинської Самооборони Майдану Андрій Хведчак. З його слів, він навіть не знав яка мета зібрання, але він каже, що однозначно відстоюватиме позицію народу. У розмові з людьми активіст пояснював, що підозрює правління облспоживспілки у не зовсім чесній грі стосоно того, куди йдуть гроші, які збирає з них керівництво ВОССТ, 

«Я буду з народом, тільки в мене є питання особисті до пана Горгута», - Андрій Хведчак.

Частина підприємців вважає, що Завокзальний ринок таки повинен належати громаді міста. Алла Сівак каже, що краще б ті гроші, які вони платять за кожен квадратний метр комусь у кишеню, йшли до міського бюджету.

«Зараз знімають кошти із закладів освіти та медицини, чому б ці гроші не спрямувати туди?», - каже вона.

Підприємець Наталія Новосад вважає, що люди, які відстоюють Володимира Горгута взагалі не розуміють що відбувається насправді.

«Таке враження що вони підкуплені. Ми кажемо, що нас по судах тягають, свої гроші ми платимо за адвокатів. А жінка мені каже, що ми самі хочемо судитися. Хоч би хто на зборах заступився за нас», - каже Наталія Новосад.

Святослав Носалюк каже, що пан Горгут під час судової «тяганини» обіцяв сплатити усі судові витрати при тій умові, якщо підприємці укладуть мирову угоду. Але виявилось зовсім не так, як обіцялось.

«Ми прийшли в суд складати мирову угоду і він зобов’язав усіх підприємців підписатися про те, що ми повинні сплатити судовий спір», - каже підприємець.