В Україні прийнято Державну цільову програму протидії вірусним гепатитам, зокрема йдеться про придбання медичних препаратів для хворих на гепатит С. Але при цьому передбачається і залучення додаткового фінансування з обласних бюджетів. Про це пише газета Волинь-Нова.
За даними ВООЗ, Україна посідає перше місце в Європі за темпами поширення згаданої інфекції. За офіційними даними, гепатитом С інфіковано понад 1,3 мільйона українців. Проте є підстави вважати, що реальна кількість хворих у багато разів більша. Торік було проведене дослідження, ініційоване «Міжнародним Альянсом з ВІЛ/СНІД в Україні»: за допомогою швидких тестів медпрацівники протестували 1422 людини у 30 містах, гепатит С було виявлено у 13 відсотків учасників цього своєрідного діагностичного експерименту. Тому гепатит С вважають найбільш поширеною епідемією в нашій країні, подолання якої є питанням національної безпеки.
Показники захворюваності на хронічні вірусні гепатити мають тенденцію до зростання. Не виняток і Волинь. На обліку в обласному гепатоцентрі при інфекційній лікарні ― 1774 хворі із хронічними вірусними гепатитами В, С, з них 944 потребують противірусної терапії. При цьому, як стверджують медики, на одного офіційно зареєстрованого хворого припадає 5 ― 6 незареєстрованих.
Недуга небезпечна тим, що тривалий час не проявляє себе і часто люди навіть не підозрюють про серйозну загрозу для здоров’я і життя. Через це гепатит С нерідко називають «лагідним убивцею».
Незважаючи на гостроту ситуації, на Волині досі не прийнято програму протидії вірусним гепатитам. Це перешкоджає в отриманні додаткового фінансування від міжнародних недержавних організацій. Адже його основною умовою є власний внесок області у боротьбу з епідемією гепатиту С.
Прийняття державної і обласної програм та гуртові закупівлі препаратів допоможуть досягти зниження цін та більшої доступності ліків для тих пацієнтів, яким вони вкрай потрібні.
Читайте також: На Волині палати обладнають у квартири для медиків?
Коментарі
коментарів немає