Журналісти американського видання Time знайшли винного у руйнуванні іпотечного ринку США. Вони з’ясували, що почалося все у місті Стоктон штату Каліфорнія в 2003 році. Тамтешній мешканець придбав будинок за 250 тисяч доларів, отримавши кредит в одній з філій банку Countrywide. Ось тільки погасити його американець не зміг, оскільки в 2006-у втратив роботу та оголосив себе банкрутом.
Як зазначає аналітик Дуглас Макінтайр, якого видання запросило у якості експерта, перший неплатіж клієнта фінансової установи призвів до зменшення ціни на сусідні будинки. А коли разом з ним про своє банкрутство оголосили ще кілька клієнтів банку, а за ними інші і ще інші, утворилася справжня лавина неплатежів. Ринок іпотечного кредитування захитало, оскільки фінансисти з Уолл-Стріт не були готові до цього.
Вони раділи, що розробили схему кредитування, яка дозволяла збільшити кількість клієнтів. Ось тільки про кілька вузьких місць вони позабулися – кредит можна було отримати без попереднього внеску та без довідки про доходи і банківський рахунок. Банки активно роздавали кредити ліворуч та праворуч, вартість нерухомості стрімко зростала, клієнти стояли в чергах, але...
Перший дзвоник пролунав у 2006 році, коли через масові звільнення у США зросла кількість безробітних. Не отримуючи зарплату люди не могли сплачувати кредити. Банки почали конфісковувати нерухомість і на мапі США навіть з’явилися цілі містечка, мешканці яких залишили свої домівки через кризу. Але тоді ситуацію вдалося дещо стабілізувати, поки не прийшов 2008 рік.
Помилка в тексті?Виділи її мишкою та натисни Ctrl + Enter
Коментар буде опубліковано після модерації
Коментарі
коментарів немає