Ковельська міськрайонна організація Товариства Червоного Хреста та волонтери медичного коледжу започаткували «Школу першої допомоги». На практичних заняттях з аудиторією ведуть мову про те, як рятувати людське життя в екстремальних ситуаціях. Організатори переконані: за нинішніх умов такі навички потрібні кожному українцю - інформує Телевізійний центр Ковель.

Як діяти в ситуаціях, коли постраждалому потрібна невідкладна допомога? Патронажна медсестра Тетяна Ковалюк пройшла спеціальне навчання, отримала відповідний сертифікат і досконало знає відповідь на питання. Програма розрахована не на підготовку медиків. Вона допомагає опанувати навички надання невідкладної допомоги усім охочим. У Ковелі школа виживання, започаткована місцевою організацією ТЧХ, вже охопила широкий загал аудиторії.

«Ми не сьогодні почали ці навчання. Ми вже пройшли майже всі підприємства міста, де показували на тренінгах, як поводити себе в тій ,чи іншій ситуації. Сьогодні ми загострюємо ці питання в зв'язку з нестабільною ситуацією в Україні — ми не знаємо, що нас чекає завтра. І тому ми вимушені готувати людей до таких надзвичайних ситуацій», - розповідає голова Ковельської організації ТЧХ України Людмила Стахорська.

Слухачами курсу сьогодні є працівники соціальних закладів та установ Ковеля і району. Для них володіти навичками домедичної допомоги — життєва необхідність. Адже серед пацієнтів соціальних служб, переважно, люди похилого віку, інваліди.

«В багатьох випадках від наданої долікарської допомоги залежить життя та здоров'я наших підопічних. Ми ініціювали навчання для цієї категорії працівників для того, щоб вони отримали більш професійні навички надання невідкладної допомоги. Таке програмне навчання проводиться на Ковельщині вперше. Але ми разом з керівником місцевої організації ТЧХ України Людмилою Стахорською плануємо проводити такі заходи і надалі... », - каже директор територіального центру соціального обслуговування населення м. Ковеля Ніна Хільчук.

На волонтерських засадах допомагають Червоному Хресту студенти Ковельського медичного коледжу.

«Ми навчаємось на другому курсі спеціальності «лікувальна справа». Ми беремо участь у волонтерстві, бо ми фельдшери . І допомагати людям — це наш головний обов'язок... На даний час така ситуація в Україні, що ніколи не знаєш, що буде завтра. Щоб люди просто вміли надавати першу медичну допомогу, якісь невідкладні дії при переломах, та ж сама серцево-легенева реанімація. Щоб, коли вони опиняться в такій ситуації і знали, як діяти...», - розповідають студенти медичного коледжу Анастасія Сухецька та Михайло Товстух.

Представники Червоного Хреста також закликали підприємства, установи та небайдужих людей допомогти їхній організації матеріально. Адже вона — некомерційна і постійного фінансування не має. А потреба в ліках, одязі та продуктах харчування актуальна завжди.