У місті залізничників вчора відбулися громадські слухання, на яких обговорили кандидатури претендентів на посаду нового начальника міського відділу внутрішніх справ, - пише Інформаційне агенство Волинські новини.
Зрештою, громада почала активно обговорювати це питання уже давно. Місцевий Автомайдан навіть опитав населення і правоохоронців, аби визначити, хто ж достойний очолити у Ковелі міліцію. Отже, представники Автомайдану, Правого сектору, «Охорони порядку» спільно вирішили, щоб на цій посаді залишився нині виконувач обов’язків начальника полковник міліції Іван Тусь.
Таке рішення підтримало традиційне Народне віче на центральній площі міста.
6 квітня на адресу Міністерства внутрішніх справ від ковельського Народного віча надійшло звернення такого змісту: «Зважаючи на ситуацію в країні, а також на необхідність результативних змін на місцях та підвищення рівня довіри до правоохоронних органів зі сторони людей, враховуючи виклики сьогодення та необхідність врахування думки громадськості при призначенні осіб на керівні посади, в тому числі при призначенні керівника Ковельського МРВ УМВС України у Волинській області, – громадський сектор Ковеля висловлює свою підтримку полковнику міліції Тусю Івану Гавриловичу та вважає за можливе призначити дану особу начальником Ковельського МРВ УМВС України у Волинській області».
Як бачимо, всього цього виявилося замало…
На вчорашнє обговорення з Луцька прибула чимала група активістів Автомайдану та Правого сектора, позиція яких, як не дивно, відрізнялася від думки своїх побратимів у Ковелі.
Прийшло також багато ковельчан, які теж виступають проти того, щоб міліцію очолював Іван Тусь.
Модератор громадських слухань Оксана Ярош запросила до президії двох претендентів на посаду начальника – Івана Туся та оперуповноваженого сектору боротьби з незаконним обігом наркотиків майора міліції Ігоря Дорохольського.
За пропозицією депутата Ковельської районної ради Віктора Лук’янчука третім кандидатом став дільничний інспектор, капітан міліції Володимир Коваль.
Спочатку слово мали кандидати, які розповіли свої біографії та власне бачення роботи на керівній посаді. Ігор Дорохольський говорив про те, що перед законом усі повинні бути рівні, Іван Тусь – про дотримання прав та свобод громадян, Володимир Коваль – про європейську міліцію, при цьому двічі наголосив, що з ковельських міліціонерів він «першим перейшов на сторону народу». Потім «посипалися» запитання – в основному звинувачення, і чим довше відпрацював кандидат в «органах», тим більше їх було.
Першим під «роздачу» народу потрапив саме Іван Тусь. На питання Віктора Лук’янчука: «Чи корумпована наша міліція?», відповів, що недоліки є, але колектив – не корумпований. «Я злочинних наказів не видавав і не виконував», – наголосив Іван Тусь. «Відхрестився» він від переслідування активістів Євромайдану та особисто Віктора Лук’янчука, мовляв, якщо й проводилися якісь слідчі дії, то тільки за дорученням слідчого із Луцька. Хтось мовив, що 18 лютого з Ковеля на Київ виїхав цілий автобус з міліціонерами «бомбити Майдан», але Іван Тусь сказав, що «це – неправдива інформація».
Ковельчанин Микола Силюк, який шукає правду по різних чиновницьких та судових інстанціях уже протягом дванадцяти років, нарікав на слідчу Надію Сметюх: не встигла вона прийняти розслідування, як «підслідний» міськвиконком отримав від неї заяву на покращення житла. За якихось 20 днів виконком «поставив» молоду міліціонерку на облік для першочергового отримання квартири. Чи варто дивуватись, що вже через 2 тижні слідча виносить постанову про закриття кримінального провадження «в зв’язку з відсутністю в діях службових осіб складу злочину»? Суд двічі скасовував постанови Надії Сметюх, як передчасні, зроблені «без належного вивчення та перевірки всіх доводів заявника».
Критикували діяльність слідчих міліції ковельчанин Анатолій Якимович та інші. Еколог Василь Козак звинуватив Івана Туся в «кришуванні» приватних пилорамників.
У Ігоря Дорохольського запитували про підкуп слідчого по справі одного нардкодилера, мовляв, «на лапу» міліціонер отримав 4 тисячі доларів. Спортивний тренер Сергій Панасюк зачитав цілий аркуш анонімки на тему махінацій із землею, до яких свого часу були причетні, начебто, Ігор Дорохольський та колишній голова Ковельської райдержадміністрації Вадим Грищук, який «погорів» на хабарі, за що змушений був відбути кілька років «за гратами». Дорохольський заперечив свою участь в земельних оборудках.
Володимир Коваль запам’ятався тим, що сказав про «низький моральний дух в міліції», однак уточнити, хто саме підриває авторитет, не захотів. З його слів, аби здолати незаконний спиртовий бізнес, потрібно розширити агентуру. А ще у Коваля люди поцікавилися: «За що вас вигнали з ДАІ?», але толкової відповіді теж не почули.
На думку депутата Ковельської районної ради від Соціалістичної партії Петра Мякоти, начальником має бути той, з ким хочуть працювати самі міліціонери.
До речі, було озвучено, що напередодні у міському відділі внутрішніх справ відбулося подібне обговорення. Під час таємного голосування за Івана Туся віддав свій голос 101 працівник міліції, за Ігоря Дорохольського – всього 6. Як не дивно, але Володимир Коваль там взагалі не виступав.
Від імені пенсіонерів УВС просили підтримати Івана Туся ветерани міліції Василь Козачук та Олексій Будков.
«Нам треба було запровадити грузинський варіант, коли міліцію повністю замінили на нові кадри. Кандидати не можуть дати відповідь на конкретні питання, кажуть: «Це не моє… Я те не знаю…» Дуже прикро», – зауважив голова Ковельської районної ради Ігор Верчук.
«Які кандидатури ми тут обговорюємо? Нам не соромно з вами? Чи за це загинули наші діти на Майдані, щоб прийшли люди, які «по вуха», «забруднені» в усьому? Невже немає порядних людей у міліції?» – заявила координатор громадського об’єднання «Майдан гідності» Людмила Строкова.
«Люди є, майорів – нема», – відповів хтось з присутніх у залі, натякнувши на той факт, що претендент на посаду за званням має бути не нижче за майора.
Коментарі
коментарів немає