На Волині більш як 10 тисяч діабетиків потребують відповідного лікування. Упродовж квітня ціни на спеціальні ліки зростають так швидко, що ні лікарі, ні хворі не встигають відстежувати цих змін. Тим часом Міністерство охорони здоров‘я рекомендує закуповувати медикаменти коштом місцевого бюджету. Однак там їх немає.

Про це йдеться у сюжеті журналіста перших західноукраїнських новин «Огляд дня» (що будня о 21:00 на телеканалі ZIK) Лариси Літвицької.

Зараз на Волині інсулінотерапію отримують майже 4 тисячі діабетиків. Ще близько 10 тисяч – користуються цукрознижувальними препаратами. І якщо інсуліну в регіоні не бракує – область цього року профінансована на 10 з половиною мільйонів гривень, то за цукрознижуючі препарати. Які подорожчали, платити нікому.

«Зараз велика інфляція, ціни кусаються. Інсулін хворі отримують безкоштовно. А от цукрознижуючі перепарати їм доводиться купувати самостійно, оскільки держава не виділяє на це кошти. Цього року у бюджеті не закладено жодної копійки на цукрознижуючі таблетки», – зазначив голова Волинської спілки діабетиків Микола Ткачук.

«Інсулін мені потрібен чотири рази на добу. Це, звичайно, чимала доза, однак до такого стилю життя можна призвичаїтися. Страшніше, коли інші ліки придбати нізащо», – розповів діабетик з 20-річним стажем Микола.

Найгірше, що державної програми МОЗ для підтримки діабетиків, яка діяла б найближчі 5 років, в Україні досі не існує.