У Луцьку пʼятьма захопливими історіями відкрили туристичний сезон. Актори в образах історичних персонажів завітали до лучан. Про це інформує «Волинська правда».
У Луцьку відбулося відкриття туристичного сезону. Вчора ввечері кілька сотень лучан та гостей міста зібралося на зупинці «Братський міст», щоб поспостерігати за дійством. Заступник Луцького міського голови Тарас Яковлев сказав, що гордиться тим, що він - лучанин і любить своє місто. Історичне свято для жителів міста подарував Народний аматорський театр-студія «ГаРмИдЕр» луцького районного будинку культури. Саме вони театралізованим дійством розповідали цікаві історії про Луцьк. Наприклад, раніше поблизу Глушецького мосту було дві вежі: Глушецька та Заглушецька.
Саме на них стояли вартові - кликуни. Учора кликун повернувся до Луцька, а також було обраного народного кликуна, якому дісталися подарунки від Луцької міської ради. Присутні кидали на міст, під яким колись текла річка Глушець, монетки, щоб повернулися до Луцька. Актори розповіли і про зміну назв мосту, і про скульптури, які колись його прикрашали. Далі лучани і туристи пішли до Хрестовоздвиженської церкви - головного храму Луцького братства.
Там їх зустріла акторка в образі фундаторки Київського братства та відомої волинянки Галшки Гулевичівни. Цікаво, що у Луцького братства була своя друкарня, а перша надрукована у Луцьку книжка носить назву «Лямент» - це збірка жалобних пісень на 11 сторінок. Одну «сторінку» з цієї книги навіть роздали присутнім. Далі усі вирушили на майдан Ринок, де дізналися про трагічну загибель українського православного шляхтича та поета Дмитра Братковського. Присутні запалили свічки, щоб вшанувати пам?ять мученика, який знайшов смерть на луцькому Ринку, та вислухали його заповіт.
Наприклад, шаблю Данило Братковський заповідав своєму молодшому сину. На майдані Ринок присутні побачили ката. Виявилося, що Луцьк був заможним містом, адже не кожне місто у Середньовіччя могло похвалися власним катом. Потім лучани та гості міста побували поблизу колишнього монастиря бригіток, де у 1845 році сталася пожежа, проте монахині не пустили на територію монастиря людей, щоб погасити вогонь. Згорів не лише монастир, але чимало церков та будинків лучан.
Пізніше у Луцьку згорів майдан Ринок і ратуша, тому її немає у Луцьку, як у більшості міст із магдебурським правом. Лише на початку ХХ століття у Луцьку почали формуватися пожежні команди для боротьби з вогнем. Були навіть жіночі пожежні команди. Присутні мали змогу подивитися на фото луцьких пожежних команд. А на мурах Луцького замку був прибитий пашквіль. Саме за його допомогою присутні дізналися, що в Луцьку був написаний перший в Україні сатиричний вірш про жінку луцького ключника, яка відзначалася розпусною поведінкою. Жінка навіть подала до суду на автора за образу. Лучани та гості міста навіть спостерігали ярмаркову прем?єру цього сатиричного вірша.
Таким чином, присутні побачили 5 історій під час відкриття туристичного сезону у Луцьку. Заступник Луцького міського голови Тарас Яковлев зауважив, що у Луцьку ще є багато цікавих історій, та відчинив двері до Луцького замку. Звідти вийшли «живі скульптури» у золотих барвах та запросили лучан і гостей міста насолодитися древньою історією Лучеська Великого. Зауважимо, що цьогорічний сезон присвячений 585 річниці з?їзду європейських монархів у Луцьку. Також актори театру запросили присутніх на фестивалі, котрі відбудуться цьогоріч в обласному центрі Волині. Далі усі скандували «Луцьк - приємне відкриття!» та розбрелися ярмаркувати на площу перед замком, де продавали питні меди.
Коментарі
коментарів немає