Проведене статистичне спостереження щодо стану умов праці в основних виробничих видах діяльності показало, що торік в промисловості, сільському господарстві, будівництві, транспорті, складському господарстві, поштовій та кур’єрській діяльності 16,2 тис. осіб, або кожен четвертий працівник був зайнятий у шкідливих умовах, які не відповідають санітарно-гігієнічним нормам, 23,1% серед них – жінки, - про це пише TopLutsk.
Основними чинниками шкідливості умов праці були: підвищений рівень шуму, інфразвуку та ультразвуку, під впливом яких працювало більше половини працівників, зайнятих у шкідливих умовах; несприятлива робоча поза – близько половини працівників; перевищення норм напруженості праці – кожні четверо з десяти. Майже по третині перебували в умовах шкідливого мікроклімату в приміщенні, перевищення санітарних норм важкості праці та перевищення гранично допустимої концентрації пилу переважно фіброгенної дії, ще п’ята частина працювала під впливом шкідливих хімічних речовин 1–4 класу небезпеки.
За роботу у несприятливих та шкідливих умовах законодавством передбачено ряд пільг та компенсацій, нагадує ГУ статистики Волині. Найпоширенішими з них є право на додаткові відпустки, яким скористались три чверті працівників, зайнятих у шкідливих умовах; різного роду доплати, які були нараховані двом третинам працівників, а також пільгова пенсія, на яку мають право майже кожні четверо з десяти робітників.
Найбільше найманих працівників працювало в шкідливих умовах у будівництві (більше третини працівників галузі) та на промислових підприємствах (майже кожні троє з десяти).
Праця в несприятливих умовах є додатковим фактором ризику для виробничого травматизму. Торік на підприємствах області 155 працівників були травмовані на виробництві, в тому числі 6 – із смертельним наслідком проти 160 осіб і 11 осіб, відповідно позаторік.
Коментарі
коментарів немає