Луцький мер Микола Романюк чи то вдає, чи то й справді не відає, що насправді коїться на найбільшому комунальному підприємстві міста «Луцьктепло».

На думку Миколи Романюка, уся інформація про «Луцьктепло», яка публікується на інтернет-виданні «Під прицілом» є «замовною».

«Я розумію, що «Луцьктепло» у вас замовлене, але почекайте», - заявив міський голова.

Вже близько року працівники комунального підприємства скаржаться на порушення, що межують з законом, «реформи», що відбуваються на підприємстві та моральний тиск, який на працівників чинить керівництво «Луцьктепло».

Згідно конституційно-правового статусу сільський, селищних, міський голів, голів районної обласної адміністрації, районної в місті ради міський голова виступає одноосібним представником територіальної громади. Цікаво, як градоначальник Луцька повинен представляти інтереси територіальної громади, якщо сам навіть не йде на контакт із нею.

Тиждень тому, 7 травня комунальники прийшли на засідання виконкому і лише там попри заперечення з боку міської влади змогли привселюдно виговоритися й нарешті донести градоначальнику свої вимоги та прохання. Крім того ще й розказали скільки разів вони добивалися до нього на особистий чи офіційний прийом. Як зауважив один із колишніх працівників «Луцьктепло», «наш мер обсадився такими кадрами, які тільки займаються відписками».

То виходить, що працівники ДКП «Луцьктепло» не є представниками територіальної громади Луцька? Чи міський голова виступає одноосібним представником чиїхось одноосібних інтересів?

Сьогодні під час оперативної наради мер Романюк вкотре заповзято закликав городян вчасно сплачувати за комунпослуги, адже підприємство і без того «в’язне» у боргах.

Дійсно, «Луцьктепло» мало не щодня судиться із завзятими боржниками, крім того має свої мільйонні борги за газ, але звідки тоді кошти на будівництво додаткового поверху у адміністративній будівлі державного підприємства? Комунальники жартують, що це керівництву вже не вистачає кабінетів.

Не виключено, кожен вправі «судити усіх по собі», бо виникло враження, ніби йому навіть на думку не могло прийти, що долі сотні заляканих комунальників куди важливіші, аніж ганебний «дерибан» та «бєспрєдєл» на підприємстві.

Крім того аби прояснити ситуацію з договором, який ще у 2012 році підписали із ЄБРР ми запитали на якому етапі зараз  впровадження проекту модернізації центрального теплопостачання у місті Луцьк. Тут спрацював принцип Ignotum per ignotius – пояснювати невідоме більш невідомим.

«По Європейському банку реконструкції розвитку у нас найближчим часом намічається зустріч, вони вносять корективи по презентації, яку вони мають запропонувати. Мова йшла про ефективність та окупність. Йшла мова про когенерацію – вони зараз враховують з когенерацією, без когенерації. ЄБРР проводиться конкурс, де вони визначають аудиторську компанію, аудиторська компанія проводить певну свою роботу, дає заключення. Тоді одне засідання однієї комісії, тоді друге, потім кредитний комітет, який тільки 2 чи 3 рази в рік розглядає цю ситуацію», - пояснив Микола Романюк.

Згідно Глави 3. «Загальних засад побудови системи органів міського самоврядування», діяльність органів міського самоврядування базується на засадах законності, гласності, підконтрольності, підзвітності (!) перед міською громадою.

Та, почувши питання кореспондентів про ситуацію на одному з найважливіших стратегічних об’єктів Луцька, Микола Романюк поспішно відкланявся, мовляв, у нього - надважлива нарада. І запропонував почекати його 10 хвилин.

Аби таки допитатися, ми зачекали пана Романюка 10 хвилин, потім 20, 35…зрештою усі запрошені «на нараду» уже вирішили свої нагальні питання – а мер з кабінету таки не виходить. Згодом вдалося почути, що міський голова у телефонному режимі викликав до себе тих чи інших працівників міськради, а з кабінету ми його так і не дочекалися.

Крім того, зауважимо, що коли ми підійшли до кабінету міського голови – звідти якраз поспішно виходив директор ДКП «Луцьктепло» Олександр Киричук. Мабуть цікавість кореспондентів зірвала важливі переговори.