Напередодні Дня пам’яті жертв політичних репресій, який традиційно в Україні вшановують третьої неділі травня, науковці зустрілися з тими, хто згадав про події 1937-38-го років. У Волинському технікумі Національного університету харчових технологій з нагоди цього дня зібралися ветерани УПА, політв’язні та репресовані, які зазнали переслідувань і були придушені Радянською владою. Інформує ТРК «Аверс».
 
День пам’яті жертв політичних репресій досить пам’ятний день в Україні. З метою належного його вшанування зібралися ветерани, представники громадянської ветеранської організації та студенти технікуму, які слухали розповіді репресованих. Член громадської організації «Волинське обласне товариство в'язнів і репресованих» Анатолій Неспай розповів про тяжкі роки заслання до Воркути. Пригадав як йому хотілося їсти, а найбільше - повернутися на рідну землю: «В лагері я захворів, ну хвороба була різна. Захворів тому що холод, голод, голод...Сама страшна хвороба - голод… Людина тоді ні про що не думає, а лише про те, якби з’їсти шматочок хліба».
 
Зі сльозами на очах пригадує ті страшні події голова громадської ветеранської організації «Волинського обласного товариства в'язнів і репресованих» Віктор Федорук, адже саме в цих стінах катували його батька, одного з політично-репресованих: «Дивлячись на цих людей, які пройшли ці муки, я вже нічого особливого не можу сказати».

Ця зустріч схожа на виховну годину, справжній урок мужності. Першокурсник Богдан зацікавився розповідями сивочолих про події бойового минулого, адже ветерани з честю виконували свій військовий обов'язок: «Прийшов, щоб познайомитися з людьми, які сиділи за нашу свободу, за Україну, які боролися, щоб була незалежність», - зазначив юнак.

За словами завідувачки Музею жертв тоталітарних режимів Ніни Потрай, зараз дуже важливо пам’ятати, вивчати та знати історію, адже Україна має бути цілісною та вільною: «Їм дуже болить те, що відбувається сьогодні в Україні, дуже болить так як і нам всім, тому що там зараз наші діти, наші студенти, діти наших викладачів і ми хочемо бачити нашу Україну  вільною… Я не можу сказати, що ми почнаємо виховувати патріотизм нашої молоді, вони майже в усьому є зачиньщиками, вони молоді, але ми хочемо, щоб вони пам’ятали нашу історію, пам’ятали своїх дідів і прадідів,свою історію, адже без неї не можна будувати майбутнього».

Жертв політичних репресій на Волині вшанують 18 травня. Ветерани, політв'язні, чиновники та представники громади цього дня о 13-й годині покладуть квіти до підніжжя пам'ятника жертвам політичних репресій, що у Луцьку.