Торгово-розважальний центр «ПортСіті» у Луцьку працюватиме цілодобово. Таке рішення погодили більшість членів виконавчого комітету на останньому засіданні 21 травня.

«У зв’язку зі зверненням приватного підприємства «РЕММЕБЛІ» щодо встановлення цілодобового режиму роботи торгово-розважального центру з автостоянками на вул. Сухомлинського, 1.... Встановити на період до 01.01.2015 цілодобовий режим роботи торгово-розважального центру з автостоянками на вул. Сухомлинського, 1 (приватне підприємство «РЕММЕБЛІ»)».

Між тим лучани, які мешкають у густозаселеному спальному районі поблизу ТРЦ «ПортСіті», уже й так не знають куди звертатися.

Нагадаємо, облаштування підземного переходу по проспекту Соборності навпроти гіпермаркету «Там Там» було обов'язковою умовою під час виділення землі для ТРЦ. Проте комерційний ппроект реалізували, а про зобов'язання для міста забули всі - і нардепи-комерсанти, і влада.

Їхніх скарг ніхто й слухати не хоче. Тому аби хоч якось привернути увагу до своїх проблем люди організували збори жителів прилеглих до ТРЦ будинків, що по вулиці Липинського та Сухомлинського та покликали депутатів, аби ті на власні очі поивилися на їхні проблеми.

А проблем тут з'явилося багато, особливо люди їх відчули за останній тиждень - з часу відкриття гігантського торгово-розважального центру.

Найбільше люди обурюються тим, що сам торгово-розважальний центр відкрили, а про невід'ємне поліпшення - обіцяний підземний перехід уже ні слова.
Депутат Луцької міської ради Богдан Шиба, який прийшов на зустріч з мешканцями 55-го мікрорайону, розповів людям, що будівництво підземного переходу було обов’язковою умовою для відкриття такого масштабного центру.

Жителі 55-ого мікрорайону скаржилися й на те, що з від самого початку будівництва і донині змушені не менше як кілометр ходити в обхід, довкола величезної будівлі, аби хоч якось дістатися до зупинки.

Люди роказують, що перехід є через сам ТРЦ, однак його відкривають  лише в години роботи комплексу, тобто  о 10-й ранку, коли люди уже порозходилися на роботу та навчання.

«Кому з 10.00 треба той перехід? Люди ж на роботу в основному йдуть на 8.00-9.00. Якби зробили його цілодобовим, так як в «Каравані», то вже було б трохи легше. А так ми кожен день маємо йти більше кілометра на зупинку, бо по Карпенка маршрутки не їздять. А ви уявіть як це дітям ходити в школи чи в садочок їх вести?», - обурюються місцеві мешканці.

Крім підземного переходу, лучан хвилює і ситуація на дорозі по вулиці Карпенка-Карого. Мало того, що забудовники «ПортСіті» не облаштували дорогу належним чином, так там навіть немає світлофора на виїзді з вулиці.

Багато людей, які змушені водити маленьких діток в дитячий садочок через вулицю Карпенка-Карого вже просто не знають як їм діяти.

«Я два роки водив дитину в садочок, так це страшне. Машини ганяють там кожен день, а дорогу перейти неможливо, бо ж воно не зупиниться. А світлофора ніякого немає. То треба просити нашого мера, щоб поставили там світлофора», - заявив чоловік.

Та це не єдина небезпека, на яку наражаються діти. Буквально в кількох метрах від будівлі «ПортСіті» є чимало дитячих майданчиків. З початком будівництва і дотепер просто перед дитячими майданчиками постійно гасають автомобілі. Тому, мешканці будинків просять встановити огорожу, яка оберігала б діток від небезпеки. Втім, про безпеку дітей ніхто так і не подбав. Міська влада обмовилася, що паркан буде, проте це прозвучало лише напередодні відкриття комплексу, вочевидь, аби люди не вийшли на пікет і не зіпсували можновладцям таке гарне свято.

Зауважимо, що згідно законодавства при будівництві торгово-розважального комплексу власник повинен сплатити певну суму коштів для благоустрою міста. Ці кошти могли б піти на встановлення огорожі, однак…наш герой, олігарх, засновник та співвласник паливно-промислової групи «Континіум» не сплатив до міського бюджету ні копійки.

До речі про кошти.

Як виявилося тепер, за будівництво помпезного торгово-розважального комплексу місто ще лишилося винним на два з лишнім мільйона (!) гривень.

Депутат Луцької міської ради Богдан Шиба пояснює, що на будівництво електромереж було втрачено 5 мільйонів гривень.

«Мені Карабан (Начальник управління капітального будівництва Луцької міської ради - авт.) розказує, що вони вже на 5 мільйонів провели електромереж, на 3 мільйони каналізацій. Так згідно законодавства кошти за електромережі не вираховуються. А вони мені кажуть: «Може в законі і є, але в нас в положенні такого немає». Ви уявляєте?», - не йме віри Богдан Шиба такому вільному трактуванню законів з вуст міських чиновників.

Окрім цього питання світлопостачання турбувало мешканців прилеглих будинків ще за довго до відкриття ТРЦ.

Зі слів скаржників стало відомо, що кожного тижня пізно ввечері, тобто коли переважна більшість людей відпочиває від роботи, у їхніх багатоповерхівках відключали світло на кілька годин.

«Виключали світло і це було постійно! Десь з 19.00 до 22.00 ми сиділи без світла», - заявляють жителі 55-ого мікрорайону.

Змучені постійними утисками та ігноруванням влади лучани не бачать більше виходу із ситуації. Дехто навіть заявив, що якщо ситуація не зміниться, то люди просто підуть бити вікна торгово-розважального центру, аби їх нарешті хоч хтось почув.

Між тим уже на найближчій луцькі обранці розглядатимуть ще одні преференціх для ТРЦ «ПортСіті». На сайті Луцької міськради оприлюднений проект рішення «Про зменшення розміру пайової участі ПП «Реммеблі» у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста».

Цим рішенням фірму, яка будувала торгово-розважальний центр фактично позбавляють і тих мінімальних зобов'язань перед містом і громадою Луцька

Вочевидь, минулої суботи. коли пафосно і гордо перерізали стрічку комерційного гіганта, Луцький мер мало думав про добробутт сотень лучан, зате точно знав для кого і для чого старається так вгодити.