Голова Волинської обласної державної адміністрації Григорій Пустовіт побував у Луцькому гарнізонному військовому госпіталі, де лікують волинян, котрі були поранені бойовиками під Волновахою. Про це інформує «Волинська правда».

Головний лікар військового госпіталю, провідний хірург Олександр Хоменко розповів, що у волинян – вогнепальні поранення. Зараз відбувається нагноєння ран, бо без нагноєння така рана не гоїться. Хлопцям роблять перев’язки. Стан – задовільний. У них більше проблеми психоемоційного стану. Із сьогоднішнього дня з пораненими працює психолог. Ліками хлопці забезпечені, а благодійники приносять їм фрукти та солодощі.

Двоє хлопців мають видужати через два тижня. В інших двох – рани більш глибокі, тому їм знадобиться більше часу для видужання. В одного кулю дістали із передпліччя, і в нього – неврит, пошкодження ліктьового нерва. За півтора місяці лікарі обіцяють поставити чоловіка на ноги.

Хлопці лежать у двох палатах хірургічного відділення. Вони навіть не хотіли розказувати подробиці бою під Волновахою, мовляв, уже багато інформації викинуто в Інтернет.

Спочатку наших хлопців тренували на блокпосту у Дніпропетровській області. Розповіли, що тушонкою були забезпечені, а із питною водою – проблеми. Місцеве населення ставиться до волинян по-різному: одні приязно, а інші попереджували, що них можуть напасти.

Хлопці розповіли, що на них напали вночі, коли вони спали у палатках. Чергував лише наряд. Вони не до кінця облаштували блокпост, вранці мали привезти колючу дріт. Не могли якісно відстрілюватися, адже в Україні не оголошена війна. Хлопці стріляли у повітря, по ногах, хто куди, адже атака була раптовою. На ураження не стріляли. Поранених добивали снайпери, котрі причаїлися із двох боків у лісі.

Поранених із місця розстрілу забирали «швидкими» і автомобілями місцевих жителів. Спочатку волинянам надали медичну допомогу в лікарні Волновахи, тоді вертольотами відправили до Дніпропетровська. Потім їх автобусом перевезли на Волинь.

Чоловіки розповіли, що командири перед тим їх заспокоювали, що нічого страшного з ними не трапиться. Мовляв, простоять вибори – і все. Напад стався на третій день перебування на Донеччині.

Голова Волинської обласної державної адміністрації Григорій Пустовіт зауважив, що наших бійців можна було взяти лише підступно вночі із засідки. Мовляв, якби це був вдень і чесний бій, то терористи б повтікали.

Наталія Попова розповіла, що раніше допомагала пораненим євромайданівцям, а тепер опікується пораненими під Волновахою, їх родинами та сім’ями загиблих. На руках у жінки – повний список перебування військових в українських лікарнях.

Наприклад, із лікарні Харкова уже забрали трьох найтяжчих поранених – Адрощука, Пащенка та Шерстюка. Вони лежать у військовому госпіталі. Їм зроблені операції. Волонтери туди стягують усе: від подушок до фруктів. Жінка вже тиждень не спить, щоб допомогти пораненим.

Жінка подякувала військовим лікарям за роботу. Останні кажуть, що поранених слід забирати додому, адже у них – важкий моральний стан. Волонтер зауважила, що нині головна мета – не допустити інвалідності кожного з поранених. Бо недолікована в перші два тижні людина лікується все життя.

Ще десять поранених перебувають у Харкові. Волонтери тримають контакт з усіма рідних. 5 волинських хлопців уже вивезли з Донецька. Найжахливіше те, що із 55 людей, котрі в той день були на посту, не постраждали лише 9 осіб.

Обговорюється питання відправки поранених закордон. Наприклад, незабаром мають відправити на лікування в Австрію важкопораненого волинянина Василя Кропиву. У хлопця – травма обох очей. Одне око врятувати не вдалося, зараз лікарі борються за друге. Очі фактично вибиті осколками. Також хлопцю буде зроблена пластична операція на обличчі.

Волонтерський рух організований у кожній лікарні – в Харкові, в Донецьку, в Одесі, в Києві та Волновасі.

Також журналісти побували на перев’язці поранених.