Третій рік поспіль центральний парк Луцька чистить приватне підприємство, яке займається деревообробкою. Громадські активісти говорять, що кмітливі підприємці знайшли таку собі безплатну сировинну базу, влада запевняє: усе законно? - пише Інформаційне агенство Волинські новини.
Повністю вирізали дерева в центральному парку культури і відпочинку імені Лесі Українки за зоопарком біля спорткомплексу «Спатрак». Таку заяву зробив лідер Правого сектору на Волині, депутат Луцької міської ради Павло Данильчук під час 60-ї сесії Луцької міської ради 28-го травня. Він вбачає у цьому порушення.
«Вирізка дерев в парку за зоопарком відбувається квадратами. Там триває не чистка парку, а повністю зрізують дерева. Цікаво, куди потім деревину дівають? Це був такий собі ліс до Київського майдану. Згідно з планом зонування міста, вирізку зелених насаджень в усіх зелених зонах допоки заборонено», - озвучив проблему депутат.
У коментарі директор КП «Парки та сквери міста Луцька» Анатолій Трикуш запевнив, що процес контролюється й усе відбувається законно.
«Цим займається приватне підприємство «Ампер-3». Ми цей процес контролюємо, там не відбувається масова рубка дерев, зрізують лише ті, які поламані й скоро засохнуть. Ми їм нічого не платимо, приватники за свою роботу забирають деревину», - пояснює Анатолій Трикуш.
З його слів, зараз в міськраді думають над тим, що далі робити з очищеною територією, можливо цільовим призначенням стане місце для вигулу собак. Втім остаточні рішення будуть приймати, коли паркова зона буде повністю очищена.
Директор ПП «Ампер-3» Олег Бойко поінформував, що їх підприємство провело очистку парка на території біля 6 гектарів. Зараз роботи припинені до осені.
«Там зараз багато листя, гілля, є проблеми з їх утилізацією, тому роботи припинені. Втім, які нам завдання ставилися міською радою, – ми це виконали. Усі ці роботи вартують десь 5-6 мільйонів гривень, однак ми грошей не брали, аби покрити витрати – забирали деревину. ЇЇ треба було зрізувати, бо вона була уражена різними хворобами й це могло заразити інші дерева», - коментує Олег Бойко.
Щодо того, згідно з яким планом зрізували дерева, підприємець розповів, що кожен стовбур позначила екологічна служба й для його зрізування був відповідний дозвіл-ордер.
Олег Бойко каже, що проблема - в тому, що немає стратегічного плану щодо тієї території й, якщо не довести діло до кінця, через 2-3 роки з корінь і пеньків виросте маленький підлісок й доведеться на його розчистку затратити чимало ресурсів.
Директор ПП «Ампер-3» запевняє, що вони готові восени продовжити чистку парку, але для цього необхідно, щоб екологи дослідили іншу частину парку до Київського майдану і підготувати ордери для зрізування дерев.
Дерева у луцькому парку безкоштовна сировина для підприємців?
понеділок, 02.06.14 14:29Помилка в тексті?Виділи її мишкою та натисни Ctrl + Enter
Коментар буде опубліковано після модерації
Коментарі
коментарів немає