В обласному центрі Волині відбулися урочистості з нагоди святкування 20-річниці створення військової частини А 1141 Національної гвардії України. Про це інформує «Волинська правда».
На урочистості прибули силовики, котрі створювали цю частину, та ветерани.
Голова Волинської ОДА Григорій Пустовіт зауважив, що цією військовою частиною пишається і Луцьк, і Волинь. Саме ці силовики показали, як потрібно захищати свою країну. Тому ці мужні чоловіки – захисники Вітчизни у прямому сенсі цього слова. «Ви дійсно герої, – сказав волинський губернатор. – Ви – окраса для області і зразок для решти військових», – додав Григорій Пустовіт.
Луцький міський голова Микола Романюк привітав військових від себе особисто і від депутатів Луцької міської ради. Він передав слова щирої вдячної від лучан за те, що військові несуть службу в нашому місті. Нагадав, що коли в місті були проблеми з охороною правопорядку, то саме ці військові прийшли на допомогу. «Нехай береже вас Бог», – сказав луцький мер.
Він також розповів, що міська рада виділила 132 тисячі гривень, щоб придбати для військових 53 шоломи М-2. Замовлення було зроблене два тижні тому. Завод у Києві уже виготовив половину кількості амуніції.
Також присутніх зі святом привітав заступник голови Апеляційного суду області Анатолій Хомицький.
Довідка «ВП»
На підставі наказів командувача Національної гвардії України від 3 червня 1994 року розпочато формування 16 окремого батальйону Національної гвардії України з дислокацією в селі Уляники Рожищенського району Волинської області. Основа формування батальйону – військові частини 4114, 1441 Національної гвардії України.
З 24 серпня 1994 року наказу командувача Національної гвардії України особовий склад частини приступив до виконання завдань з охорони громадського порядку в місті Луцьку. 6 жовтня 1994 року на підставі розпорядження командира з’єднання та за сприянням міського голови А.Ф.Кривицького, частина передислокована із села Уляники до міста Луцька.
В липні-серпні 1997 року батальйон залучався для надання допомоги в ліквідації наслідків стихійного лиха в Нововолинському та Камінь-Каширському районах. У вересні-жовтні 1999 року особовий склад частини залучався до виконання спеціальної операції по наданню допомоги Прикордонним військам в забезпеченні охорони державного кордону України.
19 січня 2000 року згідно наказу Міністра внутрішніх справ України Хмельницький батальйон у складі 5 дивізії пере підпорядковується Головному управлінню внутрішніх військ МВС України в повному складі. З метою удосконалення організаційної структури для якісного виконання службово-бойових завдань до складу батальйону приєднали стрілецьку роту (другу судово-слідчу роту військової частини 3049), яка була розташована в місті Луцьку.
16 червня 2001 року особовий склад частини залучався для охорони громадського порядку в селі Берестечко та місті Володимир –Волинську під час приїзду Президента України Л.Д. Кучми. 25-27 червня для несення служби з охорони громадського порядку під час проведення масових заходів у м. Львові, під час візиту Іоанна Павла ІІ.
У 2004 році військовослужбовці частини залучалися до охорони громадського порядку та громадської безпеки в м. Києві, під час виборів Президента України.
З грудня 2006 року по січень 2007 року особовий склад частини був задіяний в комплексній оперативно-профілактичній операції «Кордон» на пунктах пропуску Доманово Ратнівського району, Дольськ Любешівського району та Ягодин Любомльського району.
Коментарі
коментарів немає