Приблизно 85% військових, які зараз перебувають на одному із полігонів Миколаївської області, - волиняни. Там вони пробудуть до 14 червня. Про роботу, яка проводиться з солдатами, розповів підполковник, заступник командира військ ОК «Північ» по роботі з особовим складом Володимир Яцентюк, - повідомляє Волинський інформаційний портал.
Опісля буремних подій під Волновахою, внаслідок численних звернень матерів та народного депутата України Сергія Мартиняка, майже усю 51-у ОМБ із зони АТО перенаправили в Миколаїв, на полігон Широкий Лан. Саме там із солдатами запланували провести низку заходів. Серед них є як демобілізація військових із певних медичних та юридичних причин, так і налагодження бойового духу, військовий вишкіл.
Власне самі солдати наголошують, що наразі жодних бойових випробувань, стрільб не проводили. Це, на їх думку, є знову нескоординована робота керівництва. Власне підполковник Володимир Яцентюк стверджує, що військові тут перебувають п’ять днів, і лише із 7- 8 червня заплановані певні бойові дії. Це зокрема оборонна робота, стрільба тощо.
Підполковник стверджує, що в основному бійці стійкі духом, а це, з його слів, – головне. Однак, наголосив Володимир Яцентюк, є певні проблеми з дисципліною. Більшість мобілізованих раніше не перебували в польових умовах й не знають, що таке справжня служба. Окрім того, багато із військових непокояться про своїх рідних, які залишились вдома, адже годувальники сім’ї поїхали. «Фінансова складова дуже деморалізує солдатів», - наголосив підполковник. Винна, на його думку, держава, яка зовсім неготова до військової ситуації.
«20 років українське військо руйнували. Зараз ніхто не надіється на якусь стабільність», - додав Володимир Яцентюк. Військовий також висловив слова вдячності очільникам області та народному депутатові України Сергієві Мартиняку, які всіляко підтримують бійців із Волині. «Це дуже важливий показник», - наголосив полковник.
Також він зауважив, що оскільки одна третина присутніх на полігоні вже була в місці проведення АТО, то ситуація є непростою. Зі всіма солдатами працюють військові комісари, які їх призивали. Така практика знімає напругу поміж солдатами та дозволяє мобілізованим виговоритись. Поряд із тим, військові проходять медичний огляд, під час якого комісія визначає рівень фізичної та навіть моральної підготовки.
Власне самі солдати стверджують, що боротись та відстоювати кордони вони готові. Однак для цього потрібні насамперед чіткі вказівки від керівництва, яких, з їхніх слів, нема. Також солдати Волині переконані, що такої думки повинні притримуватись бійці всієї України, а не окремих регіонів. Волинські військові наголошують на тому, що зараз вони повинні перебувати на своєму місці дислокації – Володимирі–Волинську, а не на півдні країни. Це, з їхніх слів, сприяло б бойовому духу.
Коментарі
Люся
10.06.2014 17:22:28
Горло не болить, чую, бачу.... Хорооооший медогляд.
Дружина
10.06.2014 20:03:13
Брехуни,ніхто нічого не перевіряє,навіть діагноз незнають який ставить!!!!