Директор ковельського ТзОВ «Каскад», депутат Ковельської районної ради Володимир Пархонюк звернувся до суду із скаргою, аби відстояти своє законне право, передбачене новим, недавно прийнятим Кримінально-процесуальним кодексом України, щодо внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Про це повідомляє Інформаційне агенство Волинські новини.

Справа в тому, що 6 травня цього року бізнесменом було подано до ковельської міліції заяву про вчинення кримінальних правопорушень, відповідальність за які передбачена санкціями статей 358, 383 КК України, а саме по факту підроблення ковельчанином Сергієм Нагорником декларації, інших документів та завідомо неправдивого повідомлення про злочин. Заяву подано у відповідності до норм чинного законодавства, а факти порушень підтверджено відповідними документами. Нагадаємо, війна між двома підприємцями триває вже досить довго, а розгорілась через добудову приміщення одного з підприємців.

Однак виконувач обов’язків начальника Ковельського міського відділу УМВС України у Волинській області полковник міліції Іван Тусь на свій розсуд, без належної, як вимагає закон, процедури слідства, «списав заяву», як кажуть на професійному сленгу міліціянти, через єдиний облік звернень громадян. Самого ж заявника повідомили 8 травня, що «…в даній події відсутні ознаки будь-якого кримінального правопорушення».

У своєму додатковому зверненні до міліції директор товариства ще раз просив зареєструвати заяву, тобто діяти правоохоронців у відповідності до чинного законодавства, при цьому наголосив на вимогах статті 214 КПК України. З міліції надійшла аналогічна відповідь від 21 травня, у якій Іван Тусь, перебравши на себе повноваження слідства, повторно вказав на відсутність ознак кримінального правопорушення. Як же так? Прокуратурою Волинської області чітко встановлено, що в діях Нагорника С.Р. вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 358 Кримінального кодексу. Про це свідчить довідка за підписами працівників обласної прокуратури – прокурора відділу 07/1 В. Смітюх та начальника відділу 07/1 О. Мосійчук.

Володимир Пархонюк сподівався, що останнім рятівним колом стане Ковельська міжкрайонна прокуратура, куди й скерував заяву про злочин. Згодом отримав лист за підписом виконувача обов’язків прокурора Віктора Клімука, де сказано: «по факту підроблення Нагорником С.Р. декларації про готовність об’єкта до експлуатації 23 травня внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань». Кримінальне провадження направлено за підслідністю з прокуратури в слідче відділення Ковельського міського відділу внутрішніх справ.

А куди ж поділася вимога із заяви про кримінальне провадження за фактом завідомо неправдивого повідомлення про злочин? Відповідальність за це передбачено статтею 383 Кримінального кодексу! Таким чином, до ЄРДР з невідомих причин було внесено не всі відомості, зазначені в заяві Володимира Пархонюка.

І знову бідкається директор ТзОВ «Каскад», бо для того, аби вчинити законну дію, правоохоронці зайво витратили майже місяць часу, відбулась зазвичай нікому не потрібна судова тяганина, і все це потягнуло витрати державних коштів. «Хіба задля подібних «речей» стояв Майдан?» – каже він.

У ході розгляду скарги судом встановлено, що зміст заяви Володимира Пархонюка про вчинене кримінальне правопорушення відповідає всім вимогам, а відтак сама скарга підлягає задоволенню. Суддя Ковельського міськрайонного суду Тамара Луньова зобов’язала прокуратуру діяти по закону.