У шахтоуправлінні «Нововолинське» вкотре новий директор, а стан охорони праці та промислової безпеки залишається найгіршим у Львівсько-Волинському вугільному басейні, - повідомляється на сайті теруправління Держгірпромнагляду у Львівській області.
Протягом останніх трьох років у ВП «Шахтоуправління «Нововолинське» ДП «Волиньвугілля» було травмовано 64 працівники, з них смертельно - п’ятеро гірників. Рівно стільки ж – п’ятеро – за цей час змінилося й керівників підприємства.
Нагадаємо, груповий нещасний випадок стався 23 червня 2011 року у підготовчому вибої 223 конвеєрного штреку під час проведення вибухових робіт. Загинув майстер-підривник, важких травм зазнали троє прохідників. На той час директором шахтоуправління був Олександр Онопрієнко.
27 грудня того ж року під час відкатки вантажів по вантажно-людському похилому квершлагу смертельно травмувався гірник підземного дільниці шахтного транспорту (очолював шахтоуправління Дулько С.В.).
10 травня 2012 року під час проведення ремонтних робіт у високовольтній комірці клітьового підйому, загинув від ураження електрострумом підземний електрослюсар дільниці стаціонарних установок (директор шахтоуправління Царук П.С.).
Не вдалося завершити без жертв і 2013 рік. Так, 3 грудня під час відкатки вантажів по вантажно-людському похилому квершлагу загинув прохідник дільниці підготовчих робіт (директор шахтоуправління Ковтун В.О.).
На жаль, і в цьому році у ВП знову трапився нещасний випадок зі смертельним наслідком. 19 квітня у результаті обрушення порід покрівлі в лаві №225 смертельно травмувався гірник очисного забою (пройшло всього кілька днів як директором шахтоуправління був призначений Шостак О.І.).
Окрім того, у 2012 році у шахтоуправлінні сталася ще одна резонансна подія - Служба безпеки України викрила крадіжку вибухових матеріалів. За матеріалами спеціальних розслідувань нещасних випадків, що сталися протягом 2011-14 років встановлено, що основними причинами загибелі гірників були грубі порушення посадовими особами ВП «Шахтоуправління «Нововолинське» нормативно-правових актів з охорони праці, порушення технологічної проектної документації та вкрай низька трудова і виконавча дисципліна робітників і інженерно-технічних працівників шахтоуправління.
Окрім того, у 2012 році у шахтоуправлінні сталася ще одна резонансна подія - Служба безпеки України викрила крадіжку вибухових матеріалів.
Стан охорони праці та промислової безпеки на ВП «Шахтоуправління «Нововолинське» ДП «Волиньвугілля» тривалий час викликає серйозне занепокоєння теруправління Держгірпромнагляду у Львівській області, відтак наприкінці березня 2014 року на Колегії теруправління було проаналізовано роботу адміністрації підприємства. Йшлося про те, що підземні виробки мають незадовільний стан; відомчий нагляд ШУ «Нововолинське» працює вкрай негативно, посадові особи не виявляють (або не хочуть виявляти) грубих порушень і не фіксують порушення у приписах; зросла кількість важко травмованих гірників; а інспектори Держгірпромнагляду під час перевірок фіксують найбільше грубих порушень ведення гірничих робіт серед шахт Львівсько-Волинського вугільного басейну. На Колегії теруправління було поставлено низку вимог керівництву шахти та ДП “Волиньвугілля” щодо виконання організаційно-технічних заходів з приведення стану промислової безпеки, охорони праці і охорони надр, створення безпечних і нешкідливих умов праці на всіх робочих місцях у відповідність до вимог чинних законодавчих та інших нормативно-правових актів.
Однак проведена посадовими особами Західної міжрегіональної державної інспекції нагляду у вугільній промисловості 22-25 квітня позапланова перевірка стану промислової безпеки і охорони праці під час ведення підземних гірничих робіт свідчить, що, крім чергової заміни керівника, на підприємстві нічого не змінилося. Під час цієї перевірки виявлено 217 порушень нормативно-правових актів із промислової безпеки і охорони праці, що вже фіксувались при попередніх перевірках; та запропоновано притягнуто до адміністративної відповідальності дванадцять посадових осіб ШУ «Нововолинське», на п’ятьох посадових осіб директору було вручено подання на невідповідність займаним посадам.
До Волинського окружного адміністративного суду за порушення, що створювали явну загрозу життю працівників, було направлено сім нових позовів на заборону ведення гірничих робіт і станом на 11 червня 2014 року рішення суду заборонено в установленому законодавством порядку експлуатацію обладнання та виконання ряду гірничих робіт: видобуток вугілля шахтою; спуск-підйом вантажів клітьовим стволом шахти; експлуатацію обладнання скіпового ствола шахти; ведення відкотних робіт по вантажно-людському похилому квершлагу; експлуатацію підземного електровозу АМ-8Д№3; ведення гірничих робіт по 225 конвеєрному, 225 «біс» бортовому штреках та південному схилу; вибухові роботи для проведення 225 збірного штреку, проведення 292-293 збірного штреку, ведення гірничих робіт по північному крилу шахти, ведення вибухових робіт по шахті експлуатація всіх підземних стрічкових конвеєрів. Проте у шахтоуправлінні на судові рішення не зважають і гірничі роботи продовжують виконувати з ризиком для життя та здоров’я гірників.
У цій вкрай негативній ситуації незрозумілою є чергова ротація керівника шахтоуправління. Як стало відомо, 3 червня на посаду призначено колишнього директора підприємства, при керівництві якого (2011-2012 роки) й стався груповий нещасний випадок при поводженні вибуховими матеріалами та виявлено факт крадіжки вибухових матеріалів. І звільнений він був за наполяганням посадових осіб Держгірпромнагляду за незадовільний стан промислової безпеки охорони праці.
При такому підході до формування керівного складу у Міненерговугіллі, де погоджують призначення на посади керівників вугільних підприємств окремих працівників, не слід очікувати покращення стану охорони праці та промислової безпеки на ШУ «Нововолинське» та сподіватись на зменшення виробничого травматизму.
Коментарі
коментарів немає