Луцький міськрайонний суд повторно розглядає справу колишнього працівника правоохоронних органів, якого затримали з 1000 гривень міченими купюрами. Та сам обвинувачений переконує: його підставили колеги, - пише Інформаційне агенство Волинські новини.
Нагадаємо, у Луцьку 28 січня 2011 року працівники управління Служби безпеки України у Волинській області затримали начальника сектору боротьби з правопорушеннями у сфері інтелектуальної власності та комп’ютерних технологій УДСБЕЗ УМВС України у Волинській області Тараса Ковальчука. Затримання відбулося в результаті проведення спеціальної операції, повідомляли у ДЗГ МВС України. Спецоперацію здійснили біля будівлі управління УМВС. Згідно з інформацією Служби безпеки України встановлено, що правоохоронець вимагав та отримав тисячу гривень хабара від суб’єкта підприємницької діяльності за непроведення перевірки його фінансово-господарської діяльності.
За три роки відбувся не один десяток судових засідань. Нині справа розглядається повторно. Луцький міськрайонний суд вже виносив вирок по цій справі. Однак Тарас Ковальчук подав апеляцію, після якої послідувала касація, яка подала справу на перегляд до того ж суду.
На оперативному відео, яке переглядали у залі судових засідань сьогодні, 13 червня, видно, що під час затримання з кишені штанів чоловік вийняв пачку 100-гривневих купюр. Під ультрафіолетовим промінням на цих купюрах засвітилося напилення зеленого кольору, а зі зворотного боку було помітно слово «ХАБАР». Барвник зеленого кольору був також на руках затриманого, коли йому посвітили руки ультрафіолетовою лампою.
Згідно з матеріалами слідства, ці кошти – неправомірна вигода, яку вимагав правоохоронець у підприємця за невтручання у його підприємницьку діяльність.
Однак сам Тарас Ковальчук все це заперечує і розповідає власну версію того, як ці кошти опинилися у нього в кишені.
З його слів, напередодні він запланував оперативну закупівлю, яку мав здійснити за власні кошти. Про це він рапортував своєму начальнику, і документ цей збережений. Своїх коштів правоохоронець мав 9 тисяч гривень. Тисячу гривень, якої йому не вистачало, переконує, він позичив, а не вимагав. Таким чином, вважає обвинувачений, його підставили, позичивши «мічені» купюри.
Тарас Ковальчук припускає, що до цієї справи причетні працівники прокуратури, які прикривали гральний бізнес. Бо мовляв, він своєю роботою їх міг викрити.
Однак у матеріалах обвинувачення йдеться, що колишній правоохоронець – корупціонер. І до затримання ретельно підготувалися співробітник СБУ після того, як до них надійшла заява від підприємця про вимогу хабара.
Обвинувачений переконує, що затримання проводилося з порушеннями: йому не надали захисника на його вимогу, а протокол дописували пост-фактум, не на місці затримання, а в управлінні ручкою іншого кольору. Та й про гроші на оперативну закупівлю, працівники СБУ, які його затримували, стверджує, знали, бо пропонували відкласти ці кошти вбік. Також, каже обвинувачений, до нього ще й застосовували психологічний тиск і без потреби закували у наручники.
Після перерви, планували переглянути решту відеоматеріалів та послухати аудіо записи, а для цього були необхідні додаткові технічні засоби. Та продовження судового засідання сьогодні не відбулося - суддя зачитав заяву прокурора, у якій той попросив оголосити перерву, щоб забезпечити технічні можливості перегляду матеріалів. Суд заяву задовольнив. Наступне засідання відбудеться уже в липні цього року.
Попереднє рішення, яке виніс суд у цій справі – 6 місяців перебування у СІЗО. Та колишній правоохоронець вирішив боротися далі, бо переконує, що він не винен. Тому й подав на апеляцію. Нині справу суд розглядає повторно. Обвинувачення своєї позиції не змінило: колишньому правоохоронцеві інкримінують отримання неправомірної вигоди.
Коментарі
Знайомий
13.06.2014 22:02:00
Кажуть,що він з глузду з'їхав! А ,може , прикидається?!
100%
14.06.2014 00:11:02
коли пiшов в мусарку на роботу !